AHA Vraag en Antwoord m Bevatten potjes witte bonen meer kilocalorieen dan potjes witte bonen in tomatensaus? Hoe kan het dat een potje of blikje witte bonen meer kilo calorieen bevat dan een potje/blikje witte bonen in tomatensaus van hetzelfde gewicht? Dhr. 1. te H. In verhouding leveren de witte bonen meer kilocalorieen dan de tomatensaus. In een potje witte bonen zitten per 100 gram meer bonen dan per 100 gram witte bonen in tomatensaus. Vandaar het verschil in kilocalorieen. Is het papier van de AH Keukenrollen veranderd? Laatst heb ik AH Kringloop keuken rollen die in de aan- bieding waren gekocht. Het leek wel of het papier anders was dan van de rollen die ik anders altijd koop. Is het papier nu van een andere kwaliteit? Mevr. N. te H. Om aan alle winkels dit produkt te kunnen leveren, betrekken we de AH Keukenrollen van twee leveranciers. De kwaliteitsnor- men waaraan het papier moet voldoen zijn uiteraard precies gelijk. Het verschil zit in het pro- duktieproces, waardoor de kleur en het relief van de beide papier- soorten anders kan zijn. Bestaat er een AllerHande verzamelband? Ik heb steeds de AllerHande meegenomen uit de winkel. Ik wil ze graag bewaren voor o.a. de recepten. Bestaat er een verzamelband? Dhr. D. te R. In de winkel kunt u de verzamelband voor de AllerHandes kopen. De prijs is 7,50. Als u ze in de winkel niet ziet liggen, kunt u er het beste even naar vragen bij de infobalie. Als de verzamelban- den niet voorradig zijn, worden ze voor u besteld (zie voor meer informatie bladzijde 49 van Keuken- geheimen). Kan een AH Gelderse rook- '$1 worst in de magnetron worden verwarmd? Kan een Gelderse rookworst van uw eigen merk in de magnetron worden ver warmd? Dhr. G. te U. Een rookworst kan uitstekend in de magnetron worden ver warmd. Het is echter wel raad- zaam om eventuele metalen clip- jes of loodjes te verwijderen, omdat metalen de microgolven weerkaatsen. Wij gaan uit van een magnetron met een vermo- gen van 700 Watt en dan zijn de onderstaande tijden van toepas- sing. Vacuumverpakte rook worst: prik de verpakking op een paar plaatsen in met een vork en verwarm de worst dan in twee fases met een korte tussenpau- ze. Reken voor een rookworst van 250 gram 1 minuut op 3/4 deel van het vermogen (525 Watt). Draai de worst om en laat hem 1 minuut rusten. Hierna ver- warmt u de worst nogmaals een 1/2 tot 1 minuut op 3/4 deel van het vermogen. Voor verse rook worst legt u de worst in een diep magnetronbord en schenk er driekwart dl water bij en dek de worst af. Voor een rookworst van 250 gram rekent u 3 a 5 minuten op de ontdooistand. Of leg de worst op de groente of aardappels die in de magnetron bereid worden en laat hem de laatste 2 a 3 minuten meekoken in de magnetron. (Bron: Het Lekkere Magnetronboek, een uit- gave van Albert Heijn.) Waarmee wor den de kippen gevoerd die de 4-granen scharreleieren leggen? Ik koop altijd de 4-granen scharreleieren, maar de laat ste keer viel het me op dat ze naar vis roken. Ik koop speci- aal deze eieren, omdat ik er vanuit ga dat de kippen uit- sluitend granen eten en geen vis, want daar ben ik aller- gisch voor. Heeft u een ver- klaring voor de geur? Mew. P. te R. De kippen die de 4-granen scharreleieren leggen krijgen uit- sluitend zuiver plantaardig voer. De voeding bestaat uit mai's, tarwe, haver, gerst en een plant- aardige olie. Vooral mai's in het voer kleurt de eierdooier mooi donkergeel. De samenstelling van de voeding is vastgelegd in een contract met CPE (Controle- bureau voor Pluimvee en Eieren), dat ook toeziet op de naleving van de regels. Voor uw ervaring hebben wij geen verklaring, maar wij kunnen u verzekeren dat de kippen geen visvoer krij gen. Wij raden u wel aan de eieren niet naast geurende pro- dukten zoals vis te bewaren. Door de poreuze schil kan het ei de geur overnemen. Waarom zijn olijven in Nederland zouter dan in Spanje? Het valt me steeds op dat de olijven die je in Nederland koopt zouter zijn dan die in Spanje. Heeft dit iets te maken met houdbaarheid? Dhr. D. te Z. Omdat olijven van nature een bit- tere smaak hebben, gaan ze altijd in een zoutbad om deze bittere smaak kwijt te raken. De olijven die voor de export bestemd zijn gaan hierna nog een keer in een zoutbad, omdat zout een conserverende werking heeft. Het doel van het tweede zoutbad is dus tweeledig. De olijven die worden geexporteerd zijn dus enigszins zouter, maar ook langer houdbaar dan die in Spanje. Wilt u liever wat minder zoute olijven, spoel ze dan af onder koud water. Wanneer u daarna de olijven besprenkelt met een paar druppels olijfolie, smaken ze precies hetzelfde als in Spanje. De losse olijven die wij aanbieden op de deli-afdeling zijn minder zout dan die in glas of blik. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. AllerHande 65

Allerhande | 1995 | | pagina 65