Luxe Ontbijtkoeken met een 1 Bij AH vindt u nu zes nieuwe luxe ontbijtkoeken van het eigen merk. Stuk innmnrd voor stuk zijn ze om in te bijten! Want behalve versierd met een fraaie decoratie, zijn ze alle zes heerlijk gevuld. ^anleiding voor de uitbreiding van het AH-assortiment ont bijtkoeken was onder andere de groei die de markt de laat- ste jaren doormaakte. Nederlanders eten steeds meer ontbijtkoek. De aandui- ding 'ontbijt' is eigenlijk ook niet geheel meer wat de lading dekt, want het tijd- stip waarop deze koek wordt gegeten beperkt zich allang niet meer tot het eerste uur- tje na het opstaan. Als tus- sendoortje wordt ontbijt koek op elk moment van de dag genuttigd. Bij de koffie of de thee, als versnapering. Naast brood heeft ontbijt koek in veel gezinnen inmid- dels een vast plaatsje in de broodtrommel verworven. En door de kleinere verpak- kingen vinden meer en meer jongeren en alleenwonenden hun weg in de winkel. Ontbijtkoek bevat nagenoeg geen vet en is rijk aan kool- hydraten. Met de komst van de overheerlijke zes nieuwe AH Luxe Ontbijtkoeken is de keuze bij AH nog groter geworden. Traditioneel basisrecept Bij het uitdenken van de nieuwe receptuur is het tra- ditionele basisrecept intact 22 AllerHande gebleven. Het principe hier- van is dat het basisdeeg eerst twee dagen rust, voordat het in een oven wordt afgebak- ken. Dit om een bepaalde zuurgraad te verkrijgen die een optimale smaak en luch- tigheid waarborgt. Als de koek klaar is, snijdt men de kanten ervan af. Die worden weer door het nieuwe deeg geroerd en meegebakken. Hierdoor krijgt de koek net dat beetje extra aan smaak. Ingredientensamenstelling Het nieuwe van de AH Luxe Ontbijtkoeken zit hem dus vooral in de ingredienten samenstelling. De luxe ont bijtkoeken hebben elk een unieke vulling. Natuurlijk heeft de techniek door de jaren heen ook niet stilge- staan. Door al het technisch vernuft van tegenwoordig kan er nauwkeuriger gebak- ken worden, waardoor betere resultaten mogelijk zijn. Daarom heeft AH deze gelegenheid aangegrepen om ook een deel van haar bestaande assortment te verfijnen. Wat is het 'luxe' aspect? Het zal u duidelijk zijn dat het luxe van deze koeken te maken heeft met de vulling. Maar er is meer. Zo prijkt er op alle AH Luxe Ontbijtkoe ken aan de bovenkant een decoratie. U kunt ze daar van buitenaf aan herkennen. Want in plaats van een kar- tonnen 'opleggertje' hebben de AH Luxe Ontbijl koeken een kartonnen onderlegger dat als snijplank kan dienen. Een 'slanke' delicatesse Ontbijtkoek bevat minder kilocalorieen dan u denkt. Bij de bereiding wordt zelden of nooit boter of margarine gebruikt. Soms alleen wat plantaardige olie. We hebben ter illustratie wat vergelijkingen voor u gemaakt: 1 plakje ontbijtkoek (20 gram) levert gemiddeld per sneetje ca. 55 kilocalorieen; 1 plakje luxe ontbijtkoek (20 gram) levert per sneetje ca. 65 kilocalorieen; 1 krentenbol (50 g) levert ca. 130 kilocalorieen; 1 appel (120 gram) ca. 60 kilocalorieen; 1 plak kaas Volvet (20 gram) ca. 75 kilocalorieen. Dit zijn de nieuwe AH Luxe Ontbijtkoeken AH Rozijnenkoek met gehak- te amandeldecoratie, 2,39; AH Gemberkoek met ge- schaafde amandeldecoratie, 2,39; AH Honing-caramelkoek, 2,39; AH Tropische vruchten notenkoek met gehakte pecannotendecoratie, 2,89; AH Elitehaverkoek (luxe noten/rozijnen) met diverse noten, 2,89; AH Kandijkoek met grein- suikerdecoratie, f 2,29. Alle luxe ontbijtkoeken wegen 400 gram. Het verdere AH Ontbijt koeken assortiment Het assortiment ontbijtkoe ken heeft een totaal ander gezicht gekregen doordat alle AH Ontbijtkoeken in een

Allerhande | 1995 | | pagina 22