AHA Vraag en Antwoord w \i Ik gebruikte altijd AH Stofdoekspray. Omdat dit produkt niet meer verkrijgbaar is, ben ik overge- i:J( fT THT-code in het jaar 2000! Ik weet dat er op de conser- venblikken een 'ten min- ste houdbaar tot'-datum behoort te staan. Nu heb ik al een paar keer geen datum kunnen ontdek- ken. Zo ook bij een blik sper- ziebonen. Er staat wel een cijfercode op namelijk 0200. Wat betekent dit? Mevr. P. te K. Er behoort inderdaad een THT-datum op de conserven te staan. Op lang houdbare produk- ten staan meestal de maand en de laatste twee cijfers van het jaar. Als we de code die u hebt opgegeven vertalen, dan is dat de maand februari in het jaar 2000. We kunnen ons voorstel- len dat de twee nulien die voor het jaar 2000 staan een beetje verwarring scheppen. Hoe komt het dat een gloei- lamp soms kapot springt als je het licht aandoet? Soms geeft een lamp een knal. Is dit een technische fout? Dhr. B. te R. De gloeidraad van een gloeilamp bestaat uit het zeer harde metaai Wolfram. Gedurende de levens- duur van de gloeilamp smelt deze draad langzaam en wordt daardoor steeds dunner om uit- eindelijk te breken. Wanneer de lamp stuk gaat terwijl hij brandt, is er niets aan de hand, maar Hoe komt het dat bloemkool soms een enigszins paarsachtige kleur heeft? Tijdens het wassen en snijden van een bloem kool zie ik dat de stronk een beetje paars is. Kan dit kwaad? Dhr. v. V. te W. In vaktaal noemt men dit verschijnsel 'roodverkleu- ring'. Roodverkleuring kan ontstaan als de kool- bladeren de bloemkool tijdens de groei onvoldoen- de hebben beschermd tegen zonlicht. Roodverkleuring zal zich tegenwoordig echter spo- radisch voordoen. Kwaad kan het zeker niet. Het is absoluut onschadelijk voor de gezondheid en tijdens het koken verdwijnt de verkleuring. wanneer u de lamp aandoet op het moment dat de gloeidraad al bijna door is, dan is de plotse- linge spanning te veel voor de draad en breekt. Er springt dan nog een laatste vonk over tussen de gebroken uiteinden. Dit gaat gepaard met het geluid van een ferme tik. Het is dus eerder een toevalstreffer als een lamp op zo'n moment kapot gaat. Wat is het verschil tussen AH Stofdoek- spray en Pledge meubelspray? Bevatten de AH Gepa- neerde lek kerbekjes koemelk of kippeei- eiwit? In verband met een allergie wil ik weten of de gepaneer- de lekkerbekjes van uw eigen merk koemelk of kippeei- eiwit bevatten. Mevr. P. te 0. U kunt de lekkerbekjes gerust eten want er wordt tijdens de bereiding geen koemelk of kip- peei-eiwit gebruikt. gaan op Pledge meubelspray. Maar mijn meubels voelen met deze spray wat vettig aan. Wat is hier aan te doen? Mevr. B. te O. De AH Stofdoekspray werd gemaakt op basis van siliconen. Hierdoor vormde zich een laagje op het behandelde meubelstuk. De Pledge meubelspray bevat minder siliconen en meer was. Wij raden u aan om het oude beschermlaagje met een voor uw meubels geschikt middel te verwijderen. Daarna krijgt u met Pledge meubelspray een prach- tig glanzend resultaat. De was heeft nu de kans om in het hout te dringen en meer voeding te geven aan het hout. Het zal dan niet als een vettige laag op de meubels blijven liggen. Moeten aan- kopen om in aanmerking te komen voor Air Miles bij een en dezelfde AH-winkel gedaan worden? Voor iedere 25,- geeft Albert Heijn een Air Mile. Moet deze besteding in een AH-winkel gedaan worden? Dhr. A te K. Nee dat hoeft niet. Alle bood- schappen die u in een tijdsbe- stek van een week afrekent in welke AH-winkel dan ook, wor den bij elkaar opgeteld om het totaal aan Air Miles te bereke- nen. Dit geldt trouwens ook voor eventuele aankopen bij AH Thuisservice (voorheen James Telesuper) en bij de Vrienden van de Goede Wijn. Zijn de AH Mignons-ijsjes glutenvrij? Mijn zoontje heeft een glutenvrij dieet. Bevatten de AH Mignons-ijsjes gluten? Mevr. D. te H. De AH Mignons-ijsjes zijn hele- maal glutenvrij, dus uw zoontje mag deze ijsjes gerust eten. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. AllerHande 73

Allerhande | 1995 | | pagina 73