De Van Dobben croquet. Dat het nog kan Even voor de duidelijkheid: je hebt kroketten en je hebt cro- quetten. Een kroket is lekker en een croquet is ongelooflijk lekker. Het onderscheid zit'm, behalve in de schrijfwijze, in de smaak en de kwaliteit En in de geschiedenis. Vlak na de oorlog, in 1945, begon Aat van Dobben in de Korte Reguliersdwarsstraat, in het hart van Amsterdam, op een steenworp van het Rem- brandtsplein, zijn broodjeswinkel. In die tijd noemde je zoiets een eetsalon. En in hun een- voudige eetsalon maakten Van Dobben en z'n vrouw de eerste croquetten. Honderd procent puur rundvlees, ook toen al. Geraffineerd gekruid, met zorg, liefde en vakmanschap bereid. Zonder toe- voegingen, maar enkel en alleen eerlijke top- kwaliteit. Die topkwaliteit bleef. Tot op de dag van vandaag. Inmiddels zijn er in de Korte Reguliers dwarsstraat tussen de 15 en 20 miljoen cro quetten over de toonbank gegaan. Elke Amsterdammer van boven de vijf weet wat een Van Dobben croquet is. En begint te watertanden als-ie het woord alleen maar hobrt. Sinds enige tijd worden Van Dobben croquetten ook bij andere horecagelegenheden verkocht. En vanaf eind September 1995 ook bij Albert Heijn, in de diepvries. In een doosje van vier stuks (400 gram). Nu kunt u dus zelf - thuis - zo'n echte, ongelooflijk lekkere en uitstekende Van Dobben croquet ser- veren. Bij wijze van lunch, met een broodje en een lik mosterd. Bij de warme maaltijd, bij de borrel of gewoon als u de verleiding even niet kunt weer- staan. Of u nu uit de hoofdstad komt of niet. Want de tijd dat alleen Amsterdammers van een echte croquet konden genieten is definitief voorbij. *5-^ Si)o&>esi VAN

Allerhande | 1995 | | pagina 37