Albert Heijn en het Milieu Meer dan Goede Voornemens 1 Komkommers in een Jasje HET SCHONER Hoe Vind Je de Weg in 'Logo-Land'? GLASBAK Ook de S Wordt AH blijft actief op zoek naar verbeter i ngen 'Waarom kunnen komkommers niet zonder plastic jasje?' krijgt AH nogal eens te horen.'Omdat,' is dan het antwoord, 'alleen met zo'n jasje de kwaliteit gegarandeerd kan worden.' Komkommers bestaan voor 98% uit water en drogen in een mum van tijd uit. Wie een 'blote' komkommer voor de helft opeet, kan meestal de rest de volgeride dag weggooien en dat is zonde. Bovendien beschermt het folie de komkommers tegen invloeden van buitenaf (bijvoorbeeld beschadiging) tijdens het transport van de teler tot bij u thuis. Vrijwel alles wat in een winkelmagazijn wordt afgeleverd, moet eerst worden ont- daan van de transportverpakking. En vrijwel altijd is dat karton en plasticfolie. Voorheen werden artikelen (bijvoorbeeld sinaasappels of groentesoorten) ook wel in houten kratten aangeleverd (tegenwoordig worden deze pro- dukten veelal geleverd in plastic kratten die meermalen gebruikt kunnen worden). AH accepteert nu alleen nog maar karton en plasticfolie. Deze materialen worden door AH aangeboden voor recycling. Daarom treft u in de 'dozenhokken' geen houten kratten meer aan en zal het aanbod kartonnen dozen minder worden. Om u een indruk te geven van hoeveelheden: in 1994 is 27.000 ton kar ton en 1.000 ton plasticfolie ingezameld. Van het plasticfolie worden bijvoorbeeld de AH Draagtassen gemaakt. Voor de draagtas- sen is er inmiddels genoeg grondstof. De afvalzakken die gebruikt worden in bijvoor beeld de magazijnen of de kantines van de AH-winkels staan nu op de nominatie, want ook die zijn prima van gebruikt plasticfolie te maken. Van het glasbaklogo weet inmiddels iedereen wat het betekent: dit glas moet na afloop (zonder dop of deksel) de glascontainer in. Maar met andere milieu- logo's wil het nog niet zo vlotten. Er zijn er teveel of ze zijn nog niet ingebur- gerd. Albert Heijn wil wat duidelijkheid scheppen: AH gebruikt op haar eigen- merkprodukten alleen logo's die duidelijk maken in welke soort bak het pro- dukt of de verpakking weggegooid mag worden. ^'AIGLO^ Alle Glas Hoort in de Glasbak Als in uw gemeente glas niet op kleur wordt gescheiden, is dat overigens geen reden tot zorg. De glasindustrie heeft aan 50% op kleur gescheiden glas genoeg. Papier/Karton De verpakking van deze produkten kan samen met oud papier gerecycled worden. Het symbool wil echter niet zeggen dat de verpakking van betreffend produkt altijd gemaakt is van gerecycled papier. Huishoudelijk Chemisch Afval Batterijen, spaarlampen, verfresten, medicij- nen e.d. In elke gemeente bestaan daar in- zamelingspunten voor. No Litter Wanneer u dit logo op verpakkingen ziet (bijvoorbeeld op blikjes frisdrank of zakken zoutjes) dan dient deze verpakking na ge- bruik in een afvalbak gedeponeerd te worden. AllerHande 73

Allerhande | 1995 | | pagina 73