Beter voor het Milieu Let ook Eens op de Kleintjes van Albert Heijn Ook Varkensvlees Kan Milieu- en Diervriendelijker Air Miles, ook te Land en ter Zee AH maakt regelmatig verpakkingen kleiner en lichter. Neem de chocoladelet- ters. Het bekende ribbelkarton is emit gelaten, daardoor kon ook het doosje kleiner. U eet er geen grammetje chocolade minder om, maar aan verpak- kingsmateriaal scheelt het 7400 kilo per jaar. Ook de Stealux-kaarsen hebben een veel compactere behuizing gekregen. Zonder plastic, zodat de hele ver- pakking nu probleemloos bij het oud papier kan. En een deel van de melk gaat sinds vorig jaar in pakken van anderhalve liter, wat 8% besparing op de verpakking, ofwel bijna 338 ton minder afval per jaar oplevert. Bijna dagelijks trekt de vee- houderij de aandacht met milieukwesties. Alle reden dus voor AH om een vinger aan de pols te houden bij haar vleesleveranciers. De groente- en fruitsoorten worden steeds rneer onder strikte milieuvoorwaarden geteeld, dus waarom zou AH niet minstens zo streng kun- nen zijn bij de eisen die aan de varkenshouders worden gesteld? De overheid heeft een heel pakket milieu-eisen en regels ter verbetering van het wel- zijn van de varkens klaarlig- gen, maar het kan nog even duren voordat al die regels daadwerkelijk in wetten zijn omgezet. Albert Heijn wil zolang niet wachten en onlangs is AH met drie van haar grootste toeleveranciers aan een proef begonnen. Deze hebben twaalf boeren- bedrijven geselecteerd die nu aan de proef deelnemen. Per onmiddellijk voldoen ze aan de eisen die vaak pas over een paar jaar wettelijk ver- plicht worden. Plus nog een paar extra eisen die AH nodig vindt voor een beter leven voor de varkens. Als dit twaalftal proefbedrijven zich aan de regels van AH hou den, dan kunnen de anderen dat ook. En dat is precies wat AH in de toekomst van ze gaat vragen. Dat komt het milieu ten goede en is wel zo prettig voor de leefomstan- digheden van varkens. Veel Nederlanders overhandigen spontaan de blauwe spaarkaart bij de kassa. Maar lang niet iedereen droomt ervan om met de ver- gaarde Air Miles daadwerkelijk de lucht in te gaan. In de top-vijf van meestgekozen be- stemmingen komt het vliegen op de vierde plaats. De bezettingsgraad van de stoelen in vliegtuigen is er hoger door geworden. De eerste drie reisdoelen zijn recreatieparken in eigen land. En dat is leuk, want sinds het allereerste moment dat Albert Heijn deel- neemt aan het Air Miles-programma, hebben we voor zulke reisdoelen geijverd. En voor de mogelijkheid om met Air Miles de trein of de boot te nemen. Want klanten die om milieu- of andere redenen niet willen vliegen, moe- ten alle kans hebben om een andere feestelij- ke bestemming voor hun Air Miles te kiezen. AllerHande 71

Allerhande | 1995 | | pagina 71