V indt u het ook weleens moeilijk om op vrijdag al in te schatten hoe- veel brood u voor het weekend nodig zult heb- ben? Op zulke momenten kan het handig zijn om een voorraadje z.a.v. broodjes in huis te halen. Z.a.v. staat voor 'zuurstofarm verpakt', waardoor het brood, in onaangebroken verpakking, zo'n zeven weken houdbaar is. Ongekoeld, gewoon in de voorraadkast. Even in de oven en u heeft heerlijke verse broodjes. Er bestaan verschillende soorten lang houdbaar brood, en om de keuze nog moeilijker te maken, komen er nu drie nieuwe bijde Focaccia, de Pane con noci en de Ciabattina. Brood dat geen beleg NODIG HEEFT De Ciabattina is het kleine zusje van de Ciabatta die u misschien al kent. In de ver pakking zitten drie kleine, Ciabattina vierkante broodjes met een dun, krokant korstje en een luchtige binnenkant. Samen met wat pittige Italiaanse kaas of een plakje salami heeft u daarmee in een hand- omdraai een heerlijk tussen- doortje. Ciabattina's - dun besmeerd met wat ansjovis- boter - passen ook goed bij een kopje soep of een maal- tijdsalade. In een voorver- warmde oven van 225 'C zijn ze in 10 minuten klaar. Ciabattina's wegen elk 80 gram en kosten per drie 2,49. Ze zijn zeven weken houdbaar. De Focaccia is, net als de Ciabattina's, afkomstig uit de kuststreek van Genua. Het deeg wordt bestreken met olijfolie en gemengde kruiden en daarna op een hete steen gebakken. U hoeft het brood alleen af te bak- ken. Dat kan in de oven, maar ook in de magnetron. Al na enkele ogenblikken (4 a 6 minuten in een voor- verwarmde oven van 220 "C of 50 seconden in een mag netron van 600 Watt) zal de rijke, kruidige geur van dit brood u doen watertanden. Focaccia Italianen eten Focaccia het liefst bij een warme maal- tijd. In plaats van boter sme- ren ze er vaak wat pestosaus op (eveneens afkomstig van de Ligurische kust). Focaccia is verkrijgbaar per 240 gram en kost/ 2,49. De houdbaar- heid is zeven weken. Wie al eerder de smakelijke combinatie van brood en noten heeft geproefd, zal ook houden van een stukje Pane con noci. Gemalen walnoten en olijfolie geven deze stok- broodachtige delicatesse haar donkere kleur en bij- zondere smaak. Pane con noci hoeft slecht 6 a 8 minu ten in een voorverwarmde oven van 220 "C afgebakken te worden. En omdat het brood van zichzelf al veel smaak heeft, is beleg eigen- lijk niet nodig. Wilt u er toch graag iets op, neem dan jam of hagelslag. Liefhebbers van hartig beleg kiezen voor een stukje magor of wat Parma- ham. Pane con noci is zeven weken houdbaar en kost f 2,99 per 220 gram. AllerHande 29

Allerhande | 1995 | | pagina 29