eheimen KEUK Makkelijk Ontkurkt Razendsnelle Nagerechten Tip X Onlangs Verschenen prijs: 16,90; ISBN: 90-5121-496-0 pellen zijn, kunt u even stevig over de tafel rol- len. De schil zal dan wat gemakkelijker loslaten. Met een fles wijn en een beetje fantasie creeert u de verrukkelijkste gerechten. Nagerechten bijvoorbeeld, die dan met recht 'desserts' mogen heten. Want peren uit de oven met een schuimige wijnsaus, vijgen in wijnbeslag of een basilicumsor- bet waarin witte wijn verwerkt is. kunnen toch onmogelijk alledaags genoemd wor- den! U maakt deze originele gerechten zelf aan de hand van het boekje Yerfijnde desserts'. Behalve desserts met wijn of een andere drank vindt u hierin ook verras- sende recepten zonder alcohol. Elk des sert staat afgebeeld op een foto, zodat u alvast kunt zien waar u straks uw gasten mee kunt verrassen. Het boekje is ver- krijgbaar bij de boekhandel. Een scheut wijn geeft aan stoofvlees een extra lekkere smaak. Verwarm de wijn altijd voor u hem in de pan schenkt, anders 'schrikf het vlees en wordt het taai. VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. Titel: Verfijnde desserts; uitgeverij: Tirion EEN RUBR1EK V Om een fles wijn te ontkurken is een goede kurketrek- ker onmisbaar. In de grotere AH-winkels kunt u ver- schillende kurketreklcers vinden. De hier afgebeel- de 'luxe vleugelkurketrekker' is een kurketrek- ker en een flesopener ineen. Om de kurk te verwijderen draait u de spiraal hele- maal in de kurk, de hefbomen aan beide zijden komen dan omhoog. Druk de beide hefbomen naar beneden en de kurk komt vanzelf omhoog (prijs f 12,95). De hier afgebeelde kurketrekker 'luxe' heeft een zwarte stalen spiraal en hiermee verwij- 1. r dert u de kurk bijzonder makkelijk. Als u de kurketrekker op de hals van de fles plaatst en de vleugel rechtsom draait, komt de kurk na het indraai- en vanzelf omhoog (prijs 18,95). vanillevla en strooi er gerooster- de geschaafde amandelen over. Lekker voor kinderen: spuit toefen slagroom op een eierkoek en leg er vers fruit naar keuze op. Roer enkele verkruimelde bit- terkoekjes door blanke via. ebt u weinig tijd en wilt u toch een lekker nagerecht op tafel zetten? Probeert u de vol- gende snelle ideetjes eens: Voor een 'chocoladetrifle': besprenkel in blokjes gesneden cake met sinaasappellikeur of limonadesiroop, verdeel er par- tjes sinaasappel over en schenk er chocoladevla op. Roer in blokjes gesneden peer (vers of uit blik) met wat fijn- gesneden gemberbolletjes door AllerHande 89

Allerhande | 1995 | | pagina 89