Houtgerijpte Wijnen Men neme een willekeurig recept uit dit blad... Graacher Himmelreich. De perfekte begeleider van vis- en lichte vleesgerechten. MOSEL-SAAR-RUWCk 1991 Graacher Himmelreich Riesling Qualitatswein Port en sherry MET KARAKTER A fO ERZEUGERABFOLLUNg MOSELLAND eG WINZERGENOSSENSCHA- IT5550 BERNKASTEL KUES A.P Nr -> S7A ?«n <K Uit Bulgarije Oriachovitza Cabernet Sauvignon 1990,/ 6,95 Een voile donkerrode wijn waarin rijp fruit, kruiden en vanille te proeven en te rui- ken is. Lekker bij geroosterd of gegrild vlees, goulash en andere stoofschotels en bele- gen kaas. Serveren op: 16 a 18 "C. Uit Bulgarije Merlot de Stambolovo Reserve 1987,/6,95 Een diep donkerrode wijn met een duidelijk houtaro- ma en de zwoele geur en smaak van overrijp zomer- fruit. Lekker bij kruidige stoofschotels met lamsvlees, bij konijn met pruimen en bij eendeborstfilet met een vruchtensaus. Serveren op: 16 a 18 °C. Uit Italie Amarone della Valpolicella Classico 1991, Campagnola, 11,95 Krachtige wijn waarin een aangenaam licht bitter aro ma is gecombineerd met de friszoete smaak van rijpe leer- sen. Lekker bij stoofschotels met wild en vleesgerechten. Serveren op: 16 a 18 "C. Zolang de voorraad strekt. (Zie ookbladzijde 27.) Uit Italie Soave Classico 1994 Le Bine, 7,95 Frisse, soepele witte wijn uit de buurt van Verona. Korte lagering op hout geeft de wijn een fijne, nootachtige smaak. Lekker bij vis, salades en geitenkaas. Serveren op: 8 a 10 *C. (Zie ook bladzijde 29.) Port wordt gemaakt van Portugese druive- soorten die op hellingen langs de Douro-rivier groeien. De wijn wordt naar Vila Nova de Gaia ge- bracht. Daar rijpt de port in eike- houten vaten. Ook deze Vintage Character'. Het is een fruitige wijn die naar donkerrode kersen en gedroogde zuidvruchten ruikt en smaakt. De aanduiding 'Vintage Character' geeft aan dat het om een port gaat waar- van de kleur, geur, smaak en kwaliteit overeenkomen met die van een vintage port. Het is een traditionele port die verrukkelijk smaakt bij bijvoorbeeld pate of, heel klassiek, bij een stukje Stilton. Serveren op: 16 a 18 "C. Prijs: f 13,95. Alle soorten sherry rijpen mini- maal drie jaar op hout. De Don Zoilo Fino werd op zorgvuldig geselecteerde vaten van Ame- rikaans eikehout gelegd. Alleen, in plaats van drie jaar, kreeg deze sherry acht jaar de tijd om te rijpen. De wijn heeft een gou- den gloed en is heel geurig. De smaak is strakdroog, maar nooit hard. Fino betekent letterlijk fijn en subtiel. In de smaak herkent u heel licht geroosterde aman- delen. Het is een ideale aperitief- wijn. Verrukkelijk bij bijvoorbeeld een toastje met gerookte zalm of bij oude kaas en andere pittige snacks. Ook bij een visvoorafje, zelfs bij nieuwe haring smaakt deze Fino perfect. Serveren op: 8 a 10 "C. Prijs: 14,95. AllerHande 59

Allerhande | 1995 | | pagina 59