Van Kabeljauw tot Zalmfilet Diepvriesvis is altijd handig om in huis te hebben. U zet er in 'n handomdraai een heerlijke maaltijd mee op tafel. En het AH-assortiment is nu extra uitgebreid! jr D e vis die u bij AH in de diep- vries vindt, wordt aangevoerd vanuit alle delen van Europa. De kabeljauw, Alaska pollack en koolvis die bij AH verkrijg- baar zijn, worden vooral gevangen in de Atlantische Oceaan. De zalm komt uit de Noordzee boven Schotland en de schol wordt gevangen in de Noordeuropese kust- wateren. Blokgevroren OF PER STUK VERPAKT Kabeljauw, Alaska pollack en koolvisfilet worden 'blokge vroren'. Deze manier van diepvriezen gebeurt vaak al op het schip zelf. De vis wordt gefileerd en de graten worden verwijderd. De filets worden in een bak gelegd en ingevroren, zodat een groot filetblok ontstaat. Deze blok- ken worden later bij de fabri- kant in kleinere blokjes ver- deeld, die vervolgens verpakt worden. In een zo'n visblokje kunnen stukken van ver- schillende grootte zitten. Vandaar dat de structuur er soms wat onregelmatig uitziet. In tegenstelling tot bovenge- noemde vissen wordt schol per stuk ingevroren en ver pakt. Als de schol's ochtends aankomt op de visafslag wordt de vis meteen gesor- teerd, met de hand gefileerd en los ingevroren. Ook de gepaneerde schol (per drie stuks verpakt) zit losgevro- ren in een pak, zodat u ze per stuk kunt gebruiken. Surimi is ook 'vis' Omdat de aanvoervan echte krab gering is (en de prijs daardoor hoog) zien we steeds vaker Surimi in de winkel. Surimi wordt gemaakt door het vlees van witte vis (vaak Alaska pol lack) volgens een oud Japans procede te verwerken tot een pasta. De vispasta wordt ver volgens gestoomd, in vezels getrokken en met paprika gekleurd. In de diepvries bij AH treft u Surimi 'flakes' aan, kleine stukjes vis die worden geproduceerd in Amerika. Deze flakes zijn heel sappig, vol van smaak en ideaal om er bijvoorbeeld een cocktail mee te maken. Nieuw: Schotse zalmfilet Vanaf deze maand is het assortiment AH-diepvriesvis uitgebreid met Schotse zalm- filets (in een verpakking P* - w::-:. - A is- "'AV',,,.'. KABELJAUW, ALASKA POLLACK EN KOOLVIS Bovengenoemde vissoorten zijn allemaa! van dezelfde familie en worden in het Atlantisch gebied gevangen. Kabeljauw is de stevigste soort met mooi stevig wit visvlees. U kunt, als er in een recept bijvoorbeeld kabeljauw wordt gebruikt, ook dezelfde hoeveelheid koolvis of Alaska pollack nemen vindt u twee stuks zalmfilet van 125 gram). Zalmen zijn trekvissen die geboren wor den in rivieren, daarna naar de zee trekken en vervolgens terugkomen naar de plek waar ze geboren zijn om eitjes te leggen. De reis naar de zee en weer terug is vol risico's, en de overlevings- kansen van een zalm zijn dan ook gering. Daarom wor den op veel plaatsen zalmen gekweekt, die vervolgens in zee worden losgelaten. De zalm voor AH wordt ge kweekt in de Noordzee boven Schotland. Filets met een 'extraatje' Bij AH in de diepvries vindt u ook filets met een extra toe- voeging. Bijvoorbeeld visfi- lets met een topping, wat betekent dat er een speciaal laagje op zit, gevormd door kruiden, groenten en saus (smaken Bretagne, Italie en Bourgondie) en AH Schol- rolletjes gevuld met broccoli en kaas. (Meer informatie over diepvriesvis vindt u op bladzijde 23.) Lang houdbaar Het voordeel van diepvriesvis is dat u het 'op voorraad' thuis kunt bewaren en op elk gewenst moment uit de diepvries kunt nemen. U kunt diepvriesvis in bevroren toestand bereiden, maar u kunt de vis ook eerst la ten ontdooien. Handig, als u (gevulde) rolletjes gaat maken van bijvoorbeeld scholfilets. In het vriesvak van de koelkast (ten minste drie sterren) is de vis na aan- koop ca. een maand houd baar. Diepvriesvis kunt u op verschillende manieren bereiden. U kunt de vis sto- ven (in de oven met wat water en boter), pocheren (in een pan met een laagje water tegen de kook aan), in de magnetron (in een schaal met een beetje water en citroensap), bakken (eventu- eel eerst paneren en dan in de pan met een klontje boter) of grillen (bestreken met wat olie). Op de achter- zijde van elk pak vindt u een aantal bereidingstips. Met zoveel variatie heeft u redenen genoeg om regelma- tig vis op het menu te zetten. Vis past bovendien heel goed in een gevarieerd voedings- patroon: het bevat veel eiwit- ten, bijna geen vet en weinig kilocalorieen (zeker als u de vis pocheert of stooft). 38 AllerHande

Allerhande | 1995 | | pagina 38