Mooie Wijnen uit Toscane, Apulie en Abruzzo 31 Bij Pasta en nog Meer Italiaanse Gerechten Twee Blijvertjes: Salice Salentino in Rosso en Bianco Stevig Rood en Toch SOEPEL Uit Toscane: Chianti en Vino Nobile di Montepulciano Toscane is een vriendelijk, heuvelachtig gebied. De hoge, soms kaarsrechte cypressen lijken de wacht te houden over het landschap met z'n enorme hoeveelheid grijsgroene olijfbomen. Toscane heeft een rijke geschiedenis, ook als het om wijn gaat. Hier worden wijnen geprodu- ceerd die de hoogste Italiaanse kwaliteitsaan- duiding DOCG (Denominazione di Origine Controlata e Garantita) mogen dragen. De Chianti's en Vino Nobile di Montepulciano zijn er daar drie van. Er zijn veel verschillende Chianti's. De ene producent maakt er een lich- te, frisse wijn van, de ander kiest voor een zwaarder en voller type. De Chianti's van AH zijn fruitig en kruidig. De 'gewone' Chianti is lekker licht en het fruit overheerst in de smaak. De 'Classico' is ook fruitig, maar hierin proeft u ook de kruidigheid van versgemalen peper. De kleur, geur en smaak van de Vino Nobile di Montepulciano lijken op die van Chianti's. De wijnen worden dan ook in dezelfde streek en van dezelfde druivesoorten gemaakt. De robijn- rode wijn heeft een droge, voile smaak en is gemaakt om bij de maaltijd te drinken. Vooral in combinatie met rood vlees, eventueel van de grill, en met rijpe beiegen kazen komt de smaak van de wijn tot z'n recht. Chianti, Ricasoli Lekkere rode wijn bij pasta en pizza. Serveertemperatuur: 16 a 17 °C. Prijs: f 6,95. Chianti Classico, Ricasoli Lekkere rode wijn bij pasta, pizza, niet te zware vleesgerechten en bij pittige kazen. Serveer temperatuur: 16 a 18 "C. Prijsf 8,95 (Meer informatie over deze wijn op bladzijde 67.) Vino Nobile di Montepulciano Lekkere rode wijn bij pasta, (gegrild) rood vlees en beiegen kaas. Serveertemperatuur: 17 a 18 "C. Prijs:/ 8,95. Aan de zuid-oostkant van Italie, in de hak en de hiel, ligt de streek Apulie (Pug- lia). Het landschap is ruig en droog, soms bergachtig en dan weer vlak. Apulie was, en is voor een deel nog steeds, het gebied van de bulkwijnen. Hoewel hier nog altijd veel massawijn wordt geproduceerd, zijn er ook steeds meer boe- ren die proberen om een kwaliteitswijn op de markt te brengen. De Salice Salentino Rosso en Bianco zijn dat. De wijnen komen van het schiereiland Salento, het zuidelijkste deel van Puglia. De rode Salice Salentino heeft een fonkelende robijnrode kleur en Montepulciano en Montepulciano Verwarrender kan bijna niet: twee wijnen die allebei 'montepulciano' heten, maar niets met elkaar te maken hebben. In Mon tepulciano d'Abruzzo is het de naam van de druif waarvan de wijn wordt gemaakt. In Vino Nobile di Montepulciano komt deze druif niet voor. Voor deze wijn, afkomstig uit het plaatsje Montepulciano, wordt de sangio- vesedruif gebruikt. Uit Abruzzo: Montepulciano 1Mb SoB een voile, krachtige en tegelijkertijd milde smaak. Het is een wijn om bij lamsbout te schenken, bij kalkoen, bij pittige kazen en bij een pasta uit de streek. De witte is fris, fruitig en lekker droog. Heerlijk bij allerlei gerechten met vis. Salice Salentino Rosso Serveertemperatuur: 17 a 18 "C. Prijs: f 7,95 Salice Salentino Bianco Serveertemperatuur: 8 a 10 "C Prijs: 7,95 De Abruzzen is een woest en ruig bergland. Het ligt op ongeveer dezelfde hoogte als Rome, maar dan aan de oostelijke leant van Italie. De heuvels strekken zich vanaf de Apennijnen uit tot aan het bergachtige land schap langs de Adriatische zee. Tegen de hel- lingen en in de valleien groeien en rijpen de druiven. Onder andere de montepulciano, waarvan een stevige maar soepele rode wijn wordt gemaakt. De Montepulciano d'Abruzzo ruikt en smaakt naar bramen en allerlei soorten bessen. De frisse zuren zor- gen ervoor dat deze geconcentreerde wijn lekker fris blijft smaken. Het is een ideale begeleider van pasta en vleesgerechten. Montepulciano d'Abruzzo 1994 Lekkere rode wijn bij rood vlees, gehakt- schotels, pasta, pizza en hartige taarten. Serveertemperatuur: ca. 17 °C. Prijs:/ 6,95 AllerHande 31

Allerhande | 1995 | | pagina 31