R1CAS0U Perfecte Wijn voor bij Verse Vis Soepel Wit of Krachtig Rood Gemaakt van de Beste Druiven uim 3000 jaar geleden werd er in Italie al wijn gemaakt. Bijna overal waar een drui- venstruik in de grond werd gezet, deed hij het ook. Hoewel de omstan- digheden toch lang niet overal gelijk waren. Het is onmogelijk orn over Italie te praten alsof het om een gebied, een grondsoort en een kli- maat zou gaan. In het noorden bij- voorbeeld zijn de zomers warm, de winters streng en het regent er regel- matig. Het zuiden kent hete, droge zomers en zachte winters. Die om- standigheden hebben invloed op de druiven en dus ook op de smaak van de wijn. Om nog maar niet te spre- ken over de enorme hoeveelheid druivesoorten die voor de wijnen gebruikt worden. Ze verschillen van streek tot streek. De laatste jaren worden hier en daar de populaire cabernet sauvignon en chardonnay aangeplant, maar nog steeds verbou- wen de boeren vooral de oorspronke- lijke inheemse soorten. Ook de regio- nale keuken en de visie van de maker hebben invloed op de wijnen die geproduceerd worden. Omdat de kwaliteit van de Italiaanse wijnen de laatste jaren enorm is verbeterd, wil Albert Heijn graag iedereen kennis laten maken met een uitgebreid assortiment. Uit Umbria: Orvieto Umbria wordt niet voor niets de tuin van Italie genoemd. De glooiende groene heuvels zijn beplant met olijfbomen en wijnstokken. Er worden fijne olien en wijn geproduceerd. Orvieto is de witte wijn uit Umbria. Kenmerkend voor de droge, bijna knisperende wijn is het aangename bit- tertje in de smaak. De wijn past perfect bij schaal- en schelpdieren en bij lichte visgerechten. Ook bij salaries en pittige kazen zoals Pecorino of feta doet de Orvieto het goed. Drink de wijn jong, dan zijn de fruitige aroma's op hun best. Orvieto Classico, Ricasoli Lekkere witte wijn bij visgerechten, schaal- en schelpdieren, maaltijd- salades en pittige, harde kazen. Serveertemperatuur: ca. 9 d 10 "C. Prijsf 7,95 Uit Marche: Verdicchio dei Castelli di Jesi en Rosso Conero Misschien heeft u deze Verdicchio dei Castelli di Jesi Classico al geproefd. In September was het namelijk de Wijn van de maand. De wijn, afkomstig uit de Marken, werd toen in de tra- ditionele amfoorvormige ties aangeboden. Enthousiaste reacties waren de reden om hem in het vaste assortiment op te nemen, maar nu wel in een gewone fles. Het is een soepele, droge witte wijn met een fruitige, tikkeltje zilte smaak. In dezelfde streek wordt ook de Rosso Conero gemaakt. Het is een krachtige rode wijn die naar rijpe bessen en bramen smaakt. Een goede begeleider van romige pastagerechten zoals spaghetti, cannelloni en lasagne. Verdicchio dei Castelli di 1 "J A Jesi Classico 1994, Reali Lekkere witte wijn om zomaar te drinken en bij schaal- en schelpdieren, vis, blank vlees belegen kaas en camembert. Serveertemperatuur: ca. 10 CPrijs: f 7,95 Rosso Conf.ro 1994, Reali Lekkere rode wijn bij goed gevulde pizza's, romige pasta's en geroosterd vlees. Serveertempe ratuur: 16 a 18 "C. Prijs: f 7,95 Uit Veneto: Amarone della Valpolicella Rondom Venetie en Verona, tot aan het Gardameer, ligt de provincie Veneto. Bardolino, Soave en Valpolicella, wijnen die AH al jaren verkoopt, komen hier vandaan. Ook afkomstig uit Veneto is de Amarone della Valpoli cella. De 'gewone' Valpolicella is een soepele, rode wijn die in z'n jonge jaren het beste smaakt. Met de Amarone ligt dat anders. Deze wijn wordt gemaakt van de beste druiven die na de oogst eerst in de zon te drogen worden gelegd. Wat overblijft zijn min of meer verschrompelde vruchtjes met wei- nig, maar wel zeer geconcentreerd sap. Daarvan wordt deze ferme wijn gemaakt. 'Amarone' betekent letterlijk bitter en die smaak is terug te vinden in de wijn. Maar dan wel gecombineerd met kersen en ander rijp, rood fruit. De Amarone della Valpolicella is geen lichtvoetig type. Het is een wijn om uitgebreid bij te tafelen. Bijvoorbeeld met wild in rode-wijnsaus. Deze wijn kunt u het beste een uur voor gebruik openen en op een temperatuur van ca. 18 °C serveren. Amarone della Valpolicella Classico 1991, Campagnola Lekkere rode wijn bij vleesgerechten en bij lasagne met paddestoelen. Serveertemperatuur: 18 °C. Prijs: 11,95 (zolang de voorraad strekt). AllerHande 27

Allerhande | 1995 | | pagina 27