AHA Vraa Antwoord In Nederland worden de eieren onderverdeeld in grootte en dit wordt aangegeven door num- mers. Uiteraard is er een relatie tussen grootte en gewicht. Hoe groter, hoe zwaarder. De eieren zijn als volgt onderverdeeld: klasse 1, meer dan 70 gram klasse 2, 65-70 gram klasse 3, 60-65 gram klasse 4, 55-60 gram klasse 5, 50-55 gram klasse 6, 45-50 gram klasse 7, minder dan 45 gram. Uit welk land komen de Accent aardappels? Geheel uit nieuwsgierig- heid zou ik graag willen weten uit welk land de Accent aardappels afkomstig zijn? Mevr. D. te A. Accent aardappels zijn het ge- hele jaar te verkrijgen. Van Sep tember tot en met april verkopen we Accent aardappels uit Nederland en de overige maan- den uit landen random de Middellandse Zee. Omdat de natuur een rol kan spelen tijdens groei en oogst, kunnen de genoemde periodes iets af- wijken. Hoelang is advocaat te bewaren? Ik weet dat advocaat niet snel bederft, maar kunt u me ook zeggen hoelang een reeds geopende lies te bewaren is? Mevr. v.d. B. te D. De basis van advocaat is brandewijn. Brandewijn heeft een conserverende werking waardoor advo caat zeer lang goed blijft. Wanneer advocaat koel en donker wordt bewaard, is een ongeopende ties wel drie jaar houdbaar en een aangebroken ties ongeveer een jaar. De karakteristieke smaak en geur van advocaat zal na verloop van tijd wel wat minder worden. Ook kan de kleur iets minder geel worden. Zijn de deksels van de potten AH Groente- conserven veranderd? Het deksel van de AH Appel- moes heeft t'egenwoordig een aflopende zijrand. Hierdoor heeft mijn allesopener geen grip en krijg ik het potje niet meer open. Heeft AH hier- mee met het nieuwe ont- werp rekening gehouden? Mevr. Z. te H. In het kader van het milieu zijn niet alleen de deksels van ons eigen merk aangepast, maar ook van andere merken. De hui- dige deksels worden gemaakt van minder materiaal en dit levert dus een besparing op voor het milieu. De aangepaste deksels kunnen niet meer met een gewone allesopener worden geopend. De true bij deze dek sels is het doorbreken van het vacuum in de pot. Albert Heijn heeft in verband met deze veran- dering een speciale opener in het assortiment opgenomen. Met deze AH Pottenopener krijgt u de potten zonder moeite en kracht open. Hoeveel kilo calorieen bevat een sneetje Allinson brood naturel? In verband met mijn brooddieet wil ik graag weten hoeveel kilocalorieen een sneetje Allinson brood naturel bevat. Mevr. v. D. te A. Een sneetje Allinson brood natu rel bevat circa 75 kilocalorieen. Worden appels met of zonder schil geperst? In verband met het gebruik van bestrijdings- middelen wil ik graag weten of appelsap geperst wordt van appels met of zonder schil? Mevr. S. te Z. Anders dan bij sap van citrusfruit worden appels in hun geheel uit- geperst. Logisch eigenlijk want we eten appels vaak met schil en al. Natuurlijk worden de appels voor het persen gewas- sen om stof en eventuele restan- ten van bestrijdingsmiddelen te verwijderen. Omdat de appels in hun geheel worden geperst, is een extra filtering van het sap wel nodig daar we in Nederland van helder appelsap houden. Hoelang kan AH Vleesfond worden bewaard als de pot open is geweest? Voor een recept had ik vleesfond nodig. Ik wil graag weten in welke verhouding de vleesf ond moet worden verdund en hoelang ik een geopende pot nog kan bewaren want bij mij gaat de fond niet in een keer op. Mevr. G. te R. Vleesfond is een geconcentreer- de bouillon, die in een verhou ding van een op een met water moet worden verdund. Een ge opende pot vleesfond kunt u nog drie dagen bewaren in de koel- kast. Als u de fond langer wilt bewaren, kunt u het restant over- doen in een diepvriesbakje of ijsblokjeshouder en invriezen. Het is dan circa drie maanden houdbaar. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. Betekent de klasse van een ei de grootte of het gewicht? Ik heb een doosje 4-granen eieren die ver- schillend van grootte zijn. Gaat het bij het aangeven van de klasse om de grootte of om het gewicht van het ei? Mevr. V. te s-H AllerHande 73

Allerhande | 1995 | | pagina 73