Crottin de Chavignol Crottin Frais Triballet kaas voldoet deze natuurlijke kleur- en smaakstof echter ook uitstekend. Goede kaas behoeft ook GOEDE WIJN Bij een goede kaas hoort bij voorkeur wijn die uit dezelf- de streek afkomstig is. Bij de Crottin de Chavignol past dus prima een 'Sancerre', beide afkomstig uit het ge- bied ten zuiden van de rivier de Loire. Voorts is het bij sterk geuren- de geitenkazen aan te raden niet al te zware wijnen te drinken. Kies bijvoorbeeld een jonge, voile rode wijn of een zoete witte wijn. Veelzijdig lekker De halfharde geitenkazen zijn een smakelijk beleg op een (volkoren) boterham en vormen een prima begeleider als borrelhapje bij een glas droge rode wijn. De zachte geitenkaassoorten kunnen in blokjes gesneden door tal van salades gemengd worden. Een heerlijke combinatie vor men deze geilenkaasjes met bijvoorbeeld tomaten, olijven en paprika. U kunt zachte geitenkaas ook als onderdeel van een kaasplankje presen- teren. De hieronder genoemde geitenkazen zijn bij AH verkrijgbaar. Let wel: in de kleinere winkels is het assortiment beperkt. Hollandse geitenkaassoorten Hollandse geitenkaas Halfharde geitenkaas Bokkesprong, halfharde verse crottinkaas met peterselie Bokkesprong, halfharde verse crottinkaas met paprika Halfharde geitenkaas met aardappelschillen Halfharde geitenkaas met goudsbloemen Bettinne Blanc (Op am- bachtelijke wijze bereide zachte, romige geitenkaas met een witte korst. De kaas is genoemd naar de hoeve waar hij wordt gemaakt, de Bettinne hoeve in Etten-Leur.) Franse geitenkaassoorten Crottin de Chavignol (Halfhard pittig smakend geitenkaasje.) Crottin Frais Triballet (Halfharde, nog ongerijpte en niet gedroogde verse crottin met een zachte smaak.) Verse geitenkaasrol (Chevre Bellay. (Zachte, frisse en lichte geitenkaas met witschimmel en witte korst.) Chevre Bellay met kruiden (Zachte, romige geitenkaas met kruiden (tuinkruiden en peterselie). AllerHande 63 r .-i Geitenkaas met goudsbloemen Bettinne Blanc Geitenkaas met aardappelschille

Allerhande | 1995 | | pagina 63