ALLERLEI Snel en Vers: Panklare Groentemixen Pizza van de Maand K'O-R'T N*I«E»U*W*S De pizza van de maand September is de bij- zondere en niet-alledaagse 'Pizza Asparago'. Deze pizza heeft een knapperige bodem met daarop een frisse pizzasaus. De pizza is rijkelijk belegd met een mengsel van Italiaanse kaassoorten, ham, aspergestukjes en komkommerblokjes. U hoeft de pizza thuis alleen maar even af te bakken. Deze 'Pizza van de maand' ligt in de koelvitrine bij de overige verse pizza's. U herkent de pizza aan de speciale sticker. AllerHande 19 p de groentenafdeling van AH vindt u in zakjes van 400 gram verschillende soorten panklare groente mixen waarmee u in een handomdraai een verse groenten- schotel op tafel heeft: roerbakmix,-Italiaanse groentemix, Chinese groentemix en nasi/bami mix. Onlangs zijn daar twee nieuwe groentemixen aan toegevoegd: Mexico mix bestaand uit rode en groene paprika, uien en mini-ma'is en Tjap Tjoy mix bestaand uit prei, tauge, winterpeen, groene paprika en Chinese kool. PH et kalfsvlees bij AH is groeps- kalfsvlees. De naam zegt het al: de kalveren waarvan het vlees afkomstig is, worden in groepen gehuisvest, dit in tegenstelling tot kistkalveren die alleen staan. Het vlees van groepskalveren is minder blank dan dat van kistkalveren. Een ander verschil tussen kist- en groepskalveren is de voeding die ze krijgen. Kistkalveren krijgen al leen melk. Groepskalveren krijgen daarnaast ook nog tweemaal per dag ruw- voer. Dit komt tegemoet aan de natuurlijke behoeften van het kalf: her- kauwen en bezig zijn. Bij groepskalveren is de kalvermes- ter namelijk verplicht om er op te letten dat de kalveren geen bloedar- moede krijgen. Voor het hou- den van groepskalveren zijn door de Stichting Groepskalfsvlees aller- lei regels opgesteld. Of deze regels door de kalvermesters worden na- gekomen, wordt gecontroleerd door de Internationale Schar- relvlees Controle (ISC). De groeps kalveren krijgen dus de verzorging die ze verdienen, het kalfsvlees BIJZONDERE OOSTERSE OLIE AH heeft twee nieuwe soorten olie in het assortiment. Royal Mail oosterse roer- BAKOLIE (250 ml, 3,99 is, zoals de naam al zegt, geschikt voor het bereiden van oosterse roerbak- gerechten. De olie walmt niet en heeft een aroma van gember, sesam en knoflook. Royal Mail sesamolie extra vier- GE (250 ml, f 4,99 heeft een zeer verrassende smaak en ken- merkende geur, omdat de olie wordt verkregen uit geroosterde sesamzaadjes. Ook deze olie vindt haar oorsprong in de oos terse keuken. MILIEUVRIENDELIJKERE LUCIFERS Ruim 150 jaar was zwavel het hoofdbestanddeel van lucifers- koppen. Zwaluw heeft nu zwavel vervangen door een ijzer-fos- forverbin- ding. Dit is minder schadelijk voor het milieu. Naast gewo- ne lucifers zijn er ook Zwaluw lucifers lang (5 doos- jes, 1,59 Deze zijn een stukje langer dan gewone lucifers en dus heel handig als de lucifer wat langer moet branden, bij- voorbeeld voor het aansteken van de oven of meerdere kaarsen.

Allerhande | 1995 | | pagina 19