AHA Vraag en Antwo ORD Bevatten de AH Rundvlees- m Iskarwijzaad i hetzelfde als jh, kummel? In een recePt voor een stoofpot stond dat er karwijzaad in moest, wat ik niet in huis had. Dit ingredient heb ik dus weggelaten. Mijn vraag is: had ik dit kruid kunnen vervangen door kummel? Mevr. P. te K. Karwijzaad is het oudst bekende Noordeuropese kruid. Het smaakt vrij pittig. Karwijzaad moet met mate worden gebruikt, omdat het anders een wat bitte- re smaak aan gerechten geeft. Wanneer u karwij in een gerecht gebruikt, is het toevoegen van andere kruiden, behalve peper, at te raden. Karwij eh andere kruiden en specerijen combine- ren niet goed. In recepten, en met name in goulash, wordt karwij ook wel eens kummel genoemd, dit is hetzelfde als karwijzaad. We hebben karwijzaad in het assortment van de merken Silvo, McCormick en van ons eigen merk. Kan een AH Pizza uit de diepvries ook in de magnetron? Ik heb een AH Pizza uit de diep vries gekocht. Kan ik deze in de magnetron af- bakken? Het staat namelijk niet op de verpakking aange- geven. Dhr. B. te L. De pizza's kunnen niet in de magnetron worden afgebakken, maar moeten in de oven. In een magnetron wordt een gerecht Deze kroketten bevatten geen varkensbestanddelen maar uitsluitend rundvlees. gaar gemaakt, maar niet gebak- ken; de bodem van de pizza zou dus zacht blijven, terwijl hij juist enigszins knapperig moet wor den. U kunt de pizza wel afbak- ken in een combimagnetron als u het apparaat instelt op oven- gebruik. Als u geen oven heeft en toch af en toe een pizza wilt eten, dan kunt u de pizza op laag vuur verwarmen in een in- gevette koekepan met het dek- sel erop. Maar misschien is een beter idee de Amerikaanse pizza's eens te proberen. Deze zijn wel geschikt voor de magne tron. U vindt deze kleine, per twee stuks verpakte, pizza's van het merk Chicago Town in de diepvries. Er is Pizza Cheese en Pizza Pepperoni. Bevatten de vegeta- rische produkten van Tivall ijzer? /y— Tervervangingvan vlees eten we altijd het vegetariche pro- dukl Tivall uit uw winkel. Bevat dit produkt ijzer of moet ik ijzer uit een ander voedingsmiddel halen? Mevr. W. te G. Wat betreft de voedingswaarde is er bijna geen verschil tussen vlees en de vleesvervangers van Tivall. Het ijzergehalte van Tivall- produkten komt ongeveer over- een met het ijzergehalte van vlees. Het ijzer uit dierlijke pro dukten wordt echter door het lichaam beter opgenomen. Bij een voldoende gevarieerde voe- ding zal er geen tekort optreden. >3*. Geldt de onvoorwaarde- lijke kwaliteits- garantie ook voor de fotoafdeling? Ik zou graag willen weten of ik verplicht ben alle foto's te betalen die ik bij u heb laten ontwikkelen en afdrukken, bijvoorbeeld foto's die ik niet rnooi vind. Of mag ik alleen foto's weigeren die technisch niet goed zijn? Dhr. L. te U. Technisch mislukte opnamen (bijvoorbeeld te licht of te donker afgedrukt) kunnen nogmaals voor u worden afgedrukt. Dit hoeft u uiteraard niet te betalen. Foto's die technisch goed zijn afgedrukt, maar die u zelf ach- teraf qua opname niet erg geslaagd vindt, vallen niet onder de onvoorwaardelijke kwaliteits- garantie. Wij zijn uitsluitend ver- antwoordelijk voor het techni- sche gedeelte. - Staat er een 'ten it minste houdbaar tot'-datum op de AH Huiswijn? Ik heb in de least nog een fles AH Huiswijn wit en een AH Blanc de Blancs staan met op de etiketten respectievelijk de cijfers 51294 en 50294. Slaat 94 op het jaar 1994 en is dit dan de houdbaarheids- datum of is dit het jaar dat de wijn gebotteld is? Dhr W. te S. Deze codes zijn geen houdbaar- heidscodes maar produktie- codes, namelijk de datum waar- op deze wijnen gebotteld zijn. 51294 betekent dat de wijn gebotteld is op de tweede dag van week 51 in het jaar 1994 en de code 50294 geeft aan dat de wijn gebotteld is op de twee de dag van week 50 eveneens in het jaar 1994. Eigenlijk zijn de huiswijnen geen bewaarwijnen. Afhankelijk van de manier van bewaren, liefst koel en donker en zo mogelijk liggend, blijven deze wijnen een halfjaar tot een jaar goed. U kunt uw flessen huiswijn <jus nog wel drinken. Hoe komt het dat zilver zwart wordt? j>*Ik heb voor mijn dochter de verzil verde koffielepeltjes bij elkaar gespaard met de AH Perla spaarzegels, maar ze worden snel geel, soms bijna zwart. Zelf heb ik al jaren verzilverde lepeltjes die ik nog nooit heb hoeven poet- sen. Hoe komt het dat deze koffielepeltjes wel gepoetst moeten worden? Mevr. R. te D. Het edelmetaal zilver heeft als eigenschap dat het na verloop van tijd zal verkleuren. Zowel zil- veren als zwaar verzilverde arti- kelen, zoals de Perla lepeltjes en vorkjes, zullen onder invloed van atmosferische omstandighe- den verkleuren en vereisen enig onderhoud. De verkleuring ont- staat door het zwavelgehalte in de lucht. In de buurt van grach- ten, boerderijen en in een rokeri- ge omgeving zal het proces zich versnellen. Maar met een zilver- poetsdoekje of een zilverpoets- middel zijn de koffielepeltjes weer snel glanzend te krijgen. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. AllerHande 57 kroketten ook varkensvlees? In verband met mijn geloof wil ik graag weten of er varkensvlees of varkens- bouillon is verwerkt in de AH Kroketten met 20% rundvlees. Dhr. A. te B.

Allerhande | 1995 | | pagina 57