KEUKEN Zomerse Milkshake met Variaties Een Bloemknop op Uw Bord EEN RUBRIEK VOL IDEEEN EN S VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. De Basis voor 1 een Lekkere Saus of Soep Schaaf stevige, lang- werpige groenten als wortel, komkommer of courgette met een dun- schiller in lange dunne plakken. Met verschillen- de van deze plakken door elkaar maakt u een fleurige 'lintensalade'. eheimen AllerHande 45 Een fond is een door inkoken 1 geconcentreerde bouillon van bij- 2 voorbeeld vlees, vis of gevogelte. S Een ingekookte bouillon van vis wordt ook wel visfumet of 'fumet 0 de poisson' genoemd. Fonds zijn 1 krachtiger van smaak dan gewone g bouillons en kunnen gebruikt worden als basis voor verfijnde 1 sauzen, jus of zelfgemaakte soe- pen. Bij Albert Heijn is wild-, gevo- s gelte-, vlees- en visfond van het AH-merk kant-en-klaar verkrijg- 1 baar in potten van 380 ml. vanille-ijs en 1 eetlepel suiker schuimig in een blender of met een staafmixer in een hoge kom. Op dit basisrecept kunt u zelf natuurlijk ontelbare variaties be- denken. U kunt ijs in een andere smaak nemen, of de melk geheel of gedeeltelijk vervangen door kar- nemelk, drinkyoghurt of vruchte- sap. De shake kan ook op smaak ^-^Y-jgebracht worden met vruchten- limonadesiroop of puddingsaus. Daamaast kunt u in stukjes gesneden fruit naar keuze (bijvoorbeeld aardbeien of banaan) meepureren tijdens het mixen. VI. EES fond Mooie smalle reepjes basilicum krijgt u door enkele blaadjes op elkaar te leggen, op te rollen als een 'sigaar' en vervolgens met een schaar in dunne reepjes te knippen. Op dezelfde manier kunt u ook kool- of sla- bladeren met een mes in smalle reepjes snijden. Artisjokken zijn de eetbare bloem- knoppen van een distelsoort. De smaak ervan is zacht en licht bit ter. U bereidt artisjokken als volgt: was ze en breek de steel in een draaiende beweging eraf, zodat de harde draden meegetrokken wor den. Snijd een stukje van de onderkant af, zodat de artisjok rechtop blijft staan. Eventueel kunt u met een schaar de punten van de blaadjes afknippen. Kook de artisjokken ca. 40 minuten in ruim water met zout en een scheutje azijn of citroensap. De groente is gaar als de blaadjes gemakkelijk loslaten. Schep de artisjokken met een schuimspaan uit de pan en laat ze omgekeerd uitlekken. Artisjokken kunnen zowel warm als lcoud gegeten wor den met een sausje of vinaigrette (bijvoorbeeld van wat olie en azijn, een gesnipperd sjalotje en een uitgeperst teentje knoflook). Trek de blaadjes een voor een van de bloemknop, doop ze in de saus Een milkshake is lekker fris en vooral bij kinderen favoriet! Voor 1 groot glas (inhoud ca. 2Vi dl) klopt u IV2 dl melk, 1 a 2 bolletjes en 'schraap' met uw tanden het zachte gedeelte eraf (het harde gedeelte van het blad is niet eet- baar). Verwijder de binnenste, kleinere blaadjes en de draderige rnassa op de bodem, het 'hooi'. De bodem zelf is het lekkerste deel; eet de rest van de saus hierbij op.

Allerhande | 1995 | | pagina 45