Ingemaakt en Knapperig Lekker: ZuUR ZoETZUUR H 11 M. De potjes zuur en zoetzuur van AH krijgen binnen afzienbare tijd een nieuw etiket. De informatie daarop wordt duidelijker. En de inhoud? Die is als vanouds gewoon lekker. Zuur zoetzuur nieuw j a s j e et eten van zuur en zoetzuur in ons land komt voort uit joodse tradi- tie. Voor de tweede wereld- oorlog waren er met name in Amsterdam veel ldeine joodse inleggerijen. Na die tijd lcwam het industrieel inmaken van zuur en zoet zuur op gang. Uit een paar kleine, ambachtelijke inleg gerijen onstonden grote fabrieken. Vooral augurken en zilveruitjes werden in Nederland erg populair. Nieuwe etiketten De potjes zuur en zoetzuur van het eigen merk worden voorzien van nieuwe etiket ten, waarop u duidelijk kunt lezen wat de inhoud van het potje is. Elke soort krijgt zijn eigen kleur etiket. Zeer fijne, fijne en MIDDELFIJNE AUGURKEN De augurk is familie van de lcomkommer. Uit mooie gele bloemen groeien langwer- pige groene staaijes. In de fabrielc worden de augurken Voordat een augurk een augurk is, ziet hij er zo uit. gesorteerd en gewassen. Het sorteren gebeurt op grootte. Er zijn heel kleine augurkjes (zeer fijn), iets grotere (fijn) en grote (middelfijn). De gla- zen potjes worden automa- tisch gevuld. De 'opgiet' (het vocht waarin de augurken liggen) is een mengsel van natuurazijn, kruiden, papri ka en uien. Nadat de potten zijn gesloten worden ze gepasteuriseerd, waardoor het produkt in gesloten pot zeker twee jaar goed blijft. Overigens zijn ze al na twee weken geheel op smaak. De 'ten minste houdbaar tot'- datum staat op alle potjes zuur en zoetzuur vermeld. Ze zijn in de koellcast circa drie weken houdbaar. Zuur en zoetzuur In de opgiet van de meeste zure augurken zit geen sui- ker. In zoetzuur zit wel suiker, waardoor het zuur een wat mildere smaak krijgt. Welke smaak u kiest is persoonlijk. In zoetzure augurken zitten weinig kool- hydraten. Voor diabetici zijn zure augurken (zonder sui ker) een goed alternatief. Ook zijn er zoetzure augur ken speciaal voor diabetici te lcoop. U vindt ze in de winkel bij de produlcten voor diabetici. Partysticks: GROTE AUGURKEN Partysticks zijn grote augur ken die al in vieren gesneden zijn. Ze hebben een knappe rig schilletje en zijn lekker zacht van binnen. Partysticks zijn populair op de borrel- tafel maar ook heel geschikt in salades en stoofschotels. Amsterdamse uien EN ZILVERUITJES De Amsterdamse ui, afkom- stig uit ambachtelijke joodse traditie in Amsterdam, was vroeger een kleine ui die spe ciaal voor de inleg werd gesorteerd. Nu worden bij het sorteren de grote zilver- uien apart gehouden van de kleine witte zilveruitjes, speciaal voor het inmaken van Amsterdamse uien. In de opgiet, die meestal zoeter smaakt dan die van zilveruitjes, wordt de natuur- lijke kleurstof E101 (dat is vitamine B2) verwerkt. Hier- door krijgen de uien een zachtgele kleur. De Amster damse uien zijn bij AH ver- krijgbaar in potten van 340 en 680 gram. De uien in de grote potten zijn meestal bok iets groter van formaat. Zilveruitjes zijn er in zuur en zoetzuur, in potjes van 540 en 680 gram. Zoetzure salades In potjes van 340 gram heeft AH verschillende zoetzure salades: de zoetzuur cocktail, paprikasalade, selderiesalade bn wortelsalade. Het zijn kant-en-klare salades van 18 AllerHande

Allerhande | 1995 | | pagina 18