Het Is weer Mosseltijd! ClTRU SFRUIT U IT VERRE OORDEN K'OR'T N*I*E'U«W'S Wat je ver haalt, is lekker. Dat geldt zeker voor't citrus- fruit dat u op het ogenblik in de AH-winkels aantreft. Ie handsinaasappels komen uit Zuid-Afrika. Deze Navels, en wat later in het seizoen Navel Lates, zijn pitloos en hebben een dikke schil die zich makkelijk laat pellen. Het vruchtvlees is zoet en sappig. Vanaf eind September maken de Navels plaats voor de 'Midknight', een varieteit van de Valencia Late-sinaasappel. Ook deze vrucht is zoet en sappig, en bevat weinig pitjes. De sinaasap- pels zijn verpakt in rode netjes van 11/2 kilo en in draagtassen van 2 kilo. Eveneens uit Zuid-Afrika komen de witte grapefruits. Deze hebben een iets bit- terder smaak dan de rode grapefruits, die AH voor u uit Argen tina en Zuid-Afrika haalt. Het lichtroze tot rode vruchtvlees van de laatste soort is sappig en lekker zoet. Zowel de witte als de rode grapefruits zijn per 4 stuks verpakt in een netje. Sappige Perssinaasappels uit Brazilie Ten noorden van Sao Paulo in Brazilie liggen twee omvangrijke sinaasappelplantages waar perssinaasappels speciaal voor AH worden geselecteerd. De sinaasappels hebben een groenoranje schil. De groene kleur heeft niets met de rijpheid van de vrucht te maken, maar wordt veroorzaakt door het geringe temperatuurverschil tussen dag en nacht in Brazilie, waardoor er zich weinig caroteen (een oranje- rode kleurstof in planten) kan vormen. De sinaasappels bevatten veel zoet sap en zijn daarom met name geschikt om uit te persen. Brasil perssinaasappels zijn verkrijgbaar in groene netten van 21/2 kilo. 'DAG VAN DE SMAAK' AFGELAST De eerder in AllerHande aangekon- digde 'Dag van de smaak', die op 9 okto- ber zou plaatsvinden, gaat om organisatori- sche redenen niet door. Of er een nieuwe datum vastgesteld zal worden is nog niet be- kend.Tijdens de 'Dag van de smaak' van vorig jaar, op touw gezet door de Suiker- stichting Nederland in samenwerking met Euro-Toques Neder land (een organisatie van koks), kregen kin- deren op 150 basis- scholen 'smaaklessen' van chefkoks. e zijn er weer: verse mosse- KJI len! Exclusief bij AH vindt u mosselen in de kwaliteitsklasse 'Royal' van Zeelands Roem. De mosselen zijn panklaar en zitten per 2 kilo verpakt in een lek- en reukvrije bak. Deze bale is ten op- zichte van vorig jaar wat kleiner geworden, zodat u meer ruimte overhoudt in uw boodschappentas en koelkast. Op de verpakking leest u precies hoelang u de mos selen kunt bewaren en hoe u ze het beste kunt bereiden. Om het u extra makkelijk te maken heeft AH ook panklare mosselgroenten in het assorti- ment opgenomen. Ze kunnen dus z6 bij de mosselen in de pan. Een zakje van 400 gram bevat o.a. prei, peterselie, winterpeen en uien. SPAARACTIES AH KRISTAL EN AH PERLAKOFFIE Tijdens de nieuwe AH Kristalactie kunt u nu ook sparen voor kristal- len ffuitschalen, een whiskykaraf, een bloemenvaas, een olie- of azijnkarafje '^- 'A of een bon- bonniere. Tot en met zaterdag 30 december 1995 krijgt u bij elke f 25,- die u in edn keer in een AH-winkel besteedt, 1 gratis kristalzegel. Ook de AH Perlakoffie-spaaractie is verlengd tot en met 30 decem ber 1995. Voor zes spaarzegels, op elke verpakking van AH Perla- lcoffie treft u er een aan, en een bijbetaling kunt u een setje van twee zwaar verzilverde partyvork- jes, koffielepeltjes, gebalcvorkjes of sorbet-/longdrinklepels mee naar huis nemen. TINTELENDE ALCOHOLVERRASSING Bij AH is een nieuw drankje verkrijg baar: Jigger. On- der deze naam lanceert Bacar di-Martini het nieuwe alcoho- lische drankje (alcoholgehalte 8%). Jigger smaakt fris door het sap van limoenen en is tinte- lend door de koolzuur. Jigger is verkrijgbaar in een verpakking van 4 flesjes 8,95, 4 x 25 cl en staat in de AH-winkels in de buurt van het wijnassortiment. Gekoeld smaakt Jigger het lekkerst. AllerHande 13

Allerhande | 1995 | | pagina 13