SUBTIEL GENIETEN van Vers ZOMERFRUIT Roomkwark met bitterkoekjes en nectarine Vers zomerfruit is heerlijk om er zo in te happen. Maar oolc in een compleet menu is de smaalc van bijvoorbeeld perziken en nectarines niet te versmaden. Menu e komende maanden kunt u weer volop genieten van perziken en nectarines. Beide vruchten zijn sappiger en smakelijker dan voorgaande jaren, alleen al omdat AH ervoor gezorgd heeft dat de vruchten zo lang mogelijk aan de boom han- gen om rijp te worden. De vruchten zien dus meer zon en ontwikkelen meer smaalc. Dit betekent ook dat de vruchten al eetrijp in de win- kel liggen. Ze hoeven niet eerst nog een paar dagen op de fruitschaal na te rijpen. U kunt de nieuwe oogst perzi ken en nectarines het best binnen twee a drie dagen eten. Wat is nu het verschil tussen perziken en nectarines? Ooit zijn nectarines spontaan ont- staan als variatie van de per- Groene salade met noten Varkenshaasje in pittige perziksaus Roomkwark met bitterkoekjes en nectarine Witte wijnsuggestie: AH Macon Blanc Villages Rode wijnsuggestie: Bourgogne Pinot Noir zik en toen verder geculti- veerd. Nectarines hebben een gladde schil en zijn wat stevi- ger dan perziken, echt om in te bijten. Perziken hebben een fluweelachtige huid en het rijpe vruchtvlees is heer lijk zacht. Als u de vrucht wast, kunt u de perzik net als een nectarine met schil eten. In recepten kunt u perziken en nectarines bijna altijd onderling uitwisselen. Alleen als het vruchtvlees gepu- reerd wordt, kunt u beter uit- gaan van perziken. AllerHande 51

Allerhande | 1995 | | pagina 51