Chenin Blanc: Milddroog en Vol van Smaak D Op zoelc naar een lekkere, sappige, milddroge wijn met veel geur, fruit en smaak? Dan doet u met deze Chenin Blanc 1995 uit Zuid- Afrika een goede greep! I Weten van wijn e uitstekende lcwali- teit van Zuidafrikaan- se wijnen wordt door steeds meer Nederlanders ontdekt. De witte wijnen met hun voile bouquet en smaak en de rode wijnen met hun warmbloedige persoonlijlc- heid hebben veel te bieden. Zuid-Afrika wordt in Neder- land gerekend tot de 'nieuwe wijnlanden'. De wijnbouw wordt er niettemin al uitge- oefend sinds het einde van de zeventiende eeuw. De Zuidafrikaanse wijnboeren bedienen zich van de mo- demste tecknieken en halen uit de druiven wat erin zit. Dat zie je aan de ldeur, dat ruik je aan de geur en dat proef je in de smaak. Jan van Riebeeck komt de eer toe de wijnbouw in Zuid- Afrika te hebben opgestart. Hij bracht er al snel, nadat op de Kaap een ondersteu- nende post was ingericht voor schepen die naar de Oost voeren, de eerste wijn- stokken naartoe. Daarvoor koos hij Franse druiverassen. Ze bleken het er uitstekend te doen. Gelijkmatig klimaat Het klimaat in Zuid-Afrika is ideaal voor wijnbouw. Er is altijd voldoende zon om de druiven optimaal te laten rij- pen. De wind uit zee brengt wat verkoeling in de kustge- bieden (daar liggen de wijn- gaarden), zodat de druiven voldoende frisse zuren behouden. En van het pro- bleem nachtvorst heeft men daar nog nooit gehoord. De natuur volgt in Zuid-Afrika op het zuidelijk halffond een wat ander seizoen dan bij ons op het noordelijk half- rond. Daar oogst men de druiven in februari. Vandaar dat u deze zomer al van een wijn uit 1995 kunt genieten! 'Wine of origin' Het begrip "Wine of origin' (de klasse waartoe deze wijn van de maand behoort) is te vergelijken met de Franse 'appellation d'origine controlee'. Op de etiketten vind je vaalc een mengeling van Engelse en Oudnederlandse termen en benamingen. Chenin uit Stellenbosch De wijn van de maand is afkomstig van het wijngoed Welmoed in het district Stellenbosch. Dit district ligt even ten oosten van Kaap- stad en wordt tot de beste herkomstgebieden gerekend. De wijn is gemaakt van het druiveras chenin, dat van oorsprong thuishoort in de Franse Loire-vallei. In Zuid- Afrika is deze druif zeer po- pulair. Overigens wordt de chenin in Zuid-Afrika ook vaak 'steen' genoemd. De wijn van de maand in het kort Naam: Chenin Blanc 1995 Welmoed Winery Wine of origin Stellenbosch Smaak: Voile wijn met een lichtzoete aandronk en een krachtige, lang aanhoudende milddroge smaak. Serveertemperatuur: 8 a 10 °C Lekker bij: gevogelte, koud vlees en Hollandse kaas en als aperitief Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: f 6,95 AllerHande 41

Allerhande | 1995 | | pagina 41