Met Roomijs WORDT EEN Lekker Toetje EEN KoUD KuNSTJE w Een lekker toetje maken met roomijs is een koud kunstje. Zeker nu u bij AH ook nog uit twee nieuwe, verrukkelijke smaken lcunt kiezen. aarschijnlijk hebt u al eens kennisge- maakt met het heerlijke AH Roomijs. Onlangs is er echter in het assortment het een en ander veranderd. U zult de varianten walnoot en pis- tache niet meer in het diep- vriesvak aantreffen. In plaats daarvan zijn er twee nieuwe smaken gekomen: vanille- Bourbonroomijs en bos- vi-uchtenroomijs. Hiermee haakt AH in op de toenemen- de vraag naar luxe ijssoorten en de populariteit van vruch- tensmaken. Vanille-Bourbonroomijs is verrijkt met echte vanille. Dat proeft u niet alleen, u ziet het ook: het ijs bevat kleine zwarte spikkeltjes, het merg uit vanillestokjes. Door het bosvruchtenroomijs zit een fraaie rode 'swirl' (een 'werve-ling') van bosvruch- tensaus, waarin bramen, bos- bessen, zwarte bessen en aardbeien verwerkt zijn. De populaire roomijssmaken malaga en stracciatella zijn niet alleen gebleven, maar ook nog iets lekkerder gemaakt. In het malaga- roomijs met rozijnen her- kent u duidelijk een vleugje rum. Het stracciatellaroom- ijs bevat nu behalve grove, ook wat fijnere stukjes cho- colade, wat zorgt voor een beter uiterlijk en een betere smaak. Chique in het pak Lang hoeft u niet te zoeken naar het AH Roomijs, want de nieuwe verpakking springt onmiddellijk in het oog. De fraaie zwarte doos met kleurige opdruk ziet er uit 'om op te eten1. En omdat u meestal niet in uw eentje ijs lepelt, zit er maar liefst een hele liter in een pak, genoeg voor vier tot zes per- Nieuw: vanille-Bourbonroomijs en bosvruchtenroomijs IJsbolletjesschep luxe met 'duim druk'systeem er kunststof hand greep (vaatwas machinebestendig) f 14,95. sonen. Overigens zijn alle soorten AH Roomijs schep- klaar; u kunt ze dus zo uit de diepvries serveren. Voor een luchtig resultaat In de ijsfabriek worden onder andere melk, suilcer, boter, room en smaakingre- dienten gemengd en gepas- teuriseerd. Daama wordt het mengsel overgedaan in ijs- machines en ingevroren. Dit gebeurt al roerend, zodat er lucht in de massa komt en het ijs lekker smeuig en luchtig wordt. Vervolgens voegt men, afhankelijk van de ijssoort, extra smaakma- kers toe (bijvoorbeeld stukjes chocolade of rozijnen). Verpakt in 1-literbaklcen wordt het ijs nu bij een tem- peratuur van -25 °C verder ingevroren en is dan klaar om op weg te gaan naar de winkel. Verchroomde ijsbolletjelepel met 'knijp'sys- teem, f 5,95. Uit de diepvries, IN DE DIEPVRIES Wilt u voorkomen dat uw ijs smelt, dan kan een AH Diep- vriestas (in de AH-winkels verkrijgbaar) bij het bood- schappen doen uitkomst bie- den. Het ijs blijft daarin ongeveer een half uur op temperatuur. Zet u boven- dien eventuele restanten van het ijs na het uitscheppen direct terug in de vriezer, dan kunt u er zeker van zijn dat uw roomijs tot het laat- ste schepje heerlijk luchtig en smeuig blijft. Wilt u thuis van lekker luch tig roomijs genieten, dan moet u het ijs niet laten smelten en dan weer terug- zetten in de vriezer. De lucht die tijdens de bereiding in de ijsmassa is geklopt, ontsnapt 36 AllerHande

Allerhande | 1995 | | pagina 36