S De Opperdoezer Ronde De Nieuwe Oogst Aardappels Is Binnen! k-o-r-t n-ee-u-w-s SPECIALITEIT Exclusief bij Albert Heijn: Zeeaster A C T U E L E NFORMATIE VAN ALBERT HEIJN In deze AllerHande (van bladzijde 6 tot I I) vindt u heerlijke recepten voor zomersalades op basis van aardappels. En al die recepten kunt u maken met de nieuwe oogst aardappels die nu bij AH in de winkel ligt! ■M et hele jaar door zijn er ver- Mfl schillende rassen aardappels te koop. Van September tot en met juni liggen bijvoorbeeld de vast- kokende Accent, de kruimige Bild- star, Super Bintje of Super Turbo en de zeer kruimige Eigenheimer in de winkel. In mei zijn de nieuwe oogst import aardappels beschikbaar. De Alpha's uit Spanje en de Malta's. In juli en augustus is de nieuwe oogst Hollandse aardappels te koop. De beroemdste nieuwe oogst aard- appel is ongetwijfeld de Dore, een kruimige aardappel die met name in Zeeland geteeld wordt. Maar oolc van de Accent, die het hele jaar door verkrijgbaar is, ligt nu de nieuwe oogst in de winkel. Uit uw eigen regio Bij AH kunt u ook terecht voor drie regionale specialiteiten. De Eersteling is alleen verkrijgbaar in de AH-winkels in het westen van Nederland. In het oosten is de Berber te koop en in het zuiden van het land wordt de Gloria ver- kocht. Al deze aardappels zijn iets kruimig en hebben een heel eigen smaak. Dit jaar kunt u bij AH ook weer kennismaken met een echte specia- liteit: de Opperdoezer Ronde. Deze aardappel wordt alleen geteeld rondom het Westfriese dorp Opperdoes en nergens anders ter wereld. De aardappels worden nog op de ambachtelijke manier met de hand gerooid. In de omgeving van Opperdoes is deze zeer vastkokende aardappel al generaties lang geliefd en niet voor niets: de specifieke, echt ouderwetse aard- u u appelsmaak is uniek! U vindt de Opperdoezer Ronde van juli tot en p Y f met September landelijk in de grote- W TU re AH-winkels. Niet in de bekende VA kilozak van AH, maar in een speciale zak met daarop het wapen van Zeeasfer, ook wcl lamsoien of zultc genoemd, is een smakelijke groente bij vis-, schelp- en schaaldier- gerechten. Maar ook bij andere gerechten kan zee- aster buitengewoon lekkcr zijn. Zeeaster heeft een lichte zilte smaak en dat is niet zo verwonderlijk. De zeeaster die AH verkoopl komt van Texel. Door het I nabootsen van eb- en vloed- bewegingen wordt zeeaster op het eiland binnendijks op natuurlijke en ecologi- sche wijze geteeld. Zee aster kan zowel rauw als gekookt worden gegeten. Door de korte kooktijd van vier minuten staat de groente snel op tafel. Zeeaster wordt verkocht in een zakje van 150 gram, waarop u ook twee recep ten vindt. Verkrijgbaar in de grotere AH-winkels. UNIEK VLEKKENDOEKJE Shout Pocket Vlekkendoekjes (10 doekjes, 4,95 verwijde- ren verse vlekken in een handom- draai op elk moment en elke plaats. Er komt geen water, geen wasmachine en zelfs geen kledingbor- stel aan te pas. De vlekken doekjes zitten apart verpakt. Ze zijn zo klein als een suikerzak- je en dus makkelijk op te bergen in uw handtas, auto of bureaula. U maakt met het doekje een ronddraaiende bewe- ging over de verse vlek en de vlek verdwijnt. I UITLOTING CEEHORN OBLIGATIES In mei 1995 heeft er weer een uit- loting plaatsgevonden van de 8- 12/2% obligaties 1972 per 1978/ 1998. Het resultaat van deze acht- tiende uitloting kunt u lezen op de raambiljetten die vanaf I juli in de AH-winkels hangen. De uitgelote obligaties van f 100,- en 1000,- nominaal, voorzien van al I e nog niet ver- schenen coupons, zijn a I 10% af- losbaar op I juli 1995 en betaal- baar bij de hoofdkantoren van de ABN/AMRO Bank N.V. in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Zaandam en bij het kan- toor van Ceehorn, Westzijde 37 in Zaandam. De uitgelote obligaties kunnen ook worden ingeleverd bij alle AH-winkels. U krijgt dan een ont- vangstbewijs. De in voorgaande jaren uitgelote obligaties zijn nog niet allemaal ter verzilvering aan- geboden. Bij de kassa's kunt u een nummeropgave krijgen van alle tot nu toe uitgelote obligaties. AllerHande 13

Allerhande | 1995 | | pagina 13