AHA Vraag en Antwoord Hoe wordt vlees uit Argentinie en/of vlees uit Ierland aange- leverd? Ik eet graag Argentijnse entrecote en Iers lamsvlees. Hoe komt dit vlees eigenlijk naar Nederland? Mevr. R. te H. Zowel het Argentijnse vlees als het lerse lamsvlees wordt vacuumverpakt en gekoeld ver- zonden. Het transport uit Argentine gaat per vliegtuig en het vlees uit Ierland komt per boot naar Nederland. Kan slagroom in een hartige taart worden vervangen door een minder vet produkt? Ik ben gek op hartige taar- ten, maar in veel recepten wordt slagroom gebruikt. Kan ik deze vervangen door een produkt dat minder vet bevat? Mevr. Z. te Z. Door het hoge vetgehalte (35%) behoudt slagroom zijn bind- kracht wanneer het wordt verhit en zal bovendien niet gaan schif- ten. U kunt in een hartige taart ook Slankroom (voorheen Garderoom) gebruiken, dit bevat 25% vet, maar dan is het wel aan te raden de room van tevo- ren te binden met wat bloem of mai'zena. Een minder vet (name- lijk 20%) vervangend produkt is Room Culinair. Ondanks het lage vetgehalte verliest deze room zijn bindkracht niet en geeft een Kan ingevroren AH-vlees in de verpakking worden ontdooid in de magnetron? Ik vries vlees altijd in de verpakking in. Kan het Waar komt de naam theeworst vlees met verpakking en al in de magnetron worden vandaan? Waaraan dankt het Duitse Mevr.S.teB. theeworstje zijn naam? ontdooid? We bevelen u aan, vlees altijd over te pakken in diepvrieszakjes, omdat het anders uitdroogt. De folie van de AH-vleesverpakking is niet geschikt voor de magnetron; de folie smelt namelijk in de magnetron. Alvorens het vlees te ontdooien moet u het uit het diepvrieszakje nemen. Voor het ontdooien wordt of de ontdooistand gebruikt of u stelt de magnetron zelf in als de standen in percentages worden aangegeven. Een vuistregel is dat voor het ontdooien de magnetron wordt ingesteld op 30% van het voile vermogen. Voor een magnetron van 700 Watt is dit dan 210 Watt. mooie gladde binding. Tijdens het verwarmen zal de room niet gaan schiften. Room Culinair is alleen verkrijgbaar in de AH-win- kels met een of op de deur. ii Waarom is tabak nooit in de reclame? Alle produk- ten komen wel eens in de reclame, maar tabaksartike- len heb ik nog nooit voorde- lig aan kunnen schaffen. Waarom is tabak nooit in de reclame? Dhr. W. te K. Het is wetteiijk verboden om met tabak, sigaren en sigaretten prijsacties te houden. Van de prijs die op de banderol wordt aangegeven, mag niet worden afgeweken. Wat bete- kent een streepje onder een 'tobbe' op de verpakking van AH Ultra? Ik gebruik AH Ultra wasmid- del voor de witte was. Op de verpakking staat dat het was- middel geschikt is voor 95, 60 en 40 °C. Sommige tobbe- tjes zijn onderstreept. Kunt u mij zeggen wat dit betekent? Mevr. A. te L. Op de verpakking van AH Ultra geven wij informatie voor het wassen met het beste resultaat. Hoewel als hoogste temperatuur 95 °C wordt vermeld, wast AH Ultra normaal bevuild wasgoed ook goed schoon op 40 of 60 °C. De wasaanwijzingen worden tevens gegeven in textielbehan- delingssymbolen die overeenko- men met het etiket/wasvoor- schrift op textiel of in kleding. De temperaturen worden vermeld in tobbetjes en wanneer er een streepje onder staat betekent dit, dat het kledingstuk bij voor- keur moet worden gewassen op het programma voor syntheti- sche en kreukherstellende vezels. Dhr.B.teA Er bestaan verschillende verha- len over de herkomst van de naam, maar deze lijkt de meest waarschijnlijke: het toneel is een worstenmakerij in Berlijn aan het begin van de vorige eeuw. Duitsland was toen al beroemd vanwege de harde droge worst- soorten die er werden gemaakt. Een worstmaker had zich niet aan de receptuur gehouden (of zich vergist, dat is niet geheel duidelijk) met het gevolg dat de worst niet hard werd maar smeerbaar bleef. Ook in die tijd was het al gebruikelijk om 's middags thee te drinken en daar wat bij te eten. De worst- makers besloten toch eens van de mislukte worst te proeven en kwamen tot de ontdekking dat deze heel lekker was. Er werd onderzocht wat er bij de produk- tie fout was gegaan en vanaf die tijd is men de worst op deze manier blijven maken. Vandaar de naam theeworst. Een leuk verhaal, maar of het echt waar is, weten wij niet. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. AllerHande 89

Allerhande | 1995 | | pagina 89