Bourgogne Blanc: een Mooie WlJN VAN DE Chardonnaydruif De populaire druivesoort chardonnay is in alle wijngebieden over de hele wereld aange- plant. Maar oorspronkelijk komt deze druif er nog steeds de verrukkelijkste wijnen van. uit de Bourgogne. En daar maken ze teeds vaker lcom je op het etiket van eenwijn de naam van de druif tegen. Die aan- duiding zegt iets over de smaak. Op witte Bourgognes stond de druivesoort zelden vermeld. Want iedereen nam aan dat algeme'en bekend was dat die verrukkelijke wij nen van de chardonnaydruif werden gemaakt. Juist door- dat de witte Bourgognes van de chardonnay zo lekker zijn en zoveel klasse hebben, gin- gen wijnboeren in andere streken en andere landen oolt met deze druif experi- menteren. Met succes. Hoewel de uiteindelijke wijn niet precies hetzelfde smaakt als die uit de Bourgogne, bleek de chardonnay ook in andere wijnbouwgebieden heerlijke wijnen te geven. Voor California, Chili, Au stralia en ook bijvoorbeeld het zuiden van Frankrijk werden wijnen van de char donnay een begrip. Met een 'romige' smaak Natuurlijk is de ene chardon nay de andere niet. Zelfs niet als ze allebei uit de Bour gogne komen. De ligging van de wijngaard, de grondsoort, het weer en de maker heb ben allemaal invloed op het resultaat. Maar het is wel zo dat een chardonnaywijn een zachte, ffuitige smaak heeft waarin meestal iets van ge- roosterd brood, boter en exo- tische vruchten is te proeven In de wijn van deze maand zijn al die aroma's duidelijk te herkennen. Van vis in botersaus tot ASPERGES MET CREME FRAICHE Door z'n voile, sappige smaak kan deze Bourgogne Blanc heel goed, zonder iets erbij, gedronken worden. Maar als hij bij bepaalde gerechten wordt geschon- ken, lijkt z'n smaak nog beter uit te komen. Het is een ideale wijn om bij visge- rechten met een boter- of roomsaus te schenken, bij voorbeeld bij zalm met ker- velsaus. Ook bij blank vlees zoals kip, kalkoen, kalfsvlees en varkenshaas met zachte, romige sauzen doet deze wijn het goed. Bij asperges, bij salades met bijvoorbeeld Maaslander en bij broodjes met (warme) brie of camem- bert is hij ook heel lekker. Schenlc de wijn koel, maar niet te koud; ongeveer 12 °C is prima. De wijn van de maand in't kort Naam: Bourgogne Blanc 1994 Chardonnay Appellation Bourgogne Controlee Smaak: milddroog, vol, sappig Serveertemperatuur: 12 °C Lekker bijvis met een zachte saus, kip, kalkoen, kalfsvlees en romige kazen Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: f 8,95

Allerhande | 1995 | | pagina 53