keukeu&i eh eim en Onlangs Verschenen Pesto: Geurig Vol Smaak Fruit in Allerlei Soorten EN VAN Tip BISTRO CO Tip EEN RUBRIEK Tutti frutti (letterlijk: alle soorten fruit) is een mengsel van gedroogde zuidvruchten, meestal abrikozen, pruimen, appels, peren en perzi- ken. Voor gebruik laat u tutti frutti ca. 8 uur (of een hele nacht) wellen in ruirn water, thee, vruchtesap of wijn. Daarna kookt u de vruch- ten in het weekvocht in ca. 15 minuten gaar en brengt u ze op smaak met eventueei wat (vanille)suiker en enkele druppels citroensap. Het weekvocht kunt u binden met aardappel- zetmeel. Tutti frutti smaakt op veel manieren heerlijk: als bijgerecht bij vlees, kip of kal- koen, in yoghurt, via of pap, op pannekoeken of bij een bolletje ijs. Snijd voor het bakken de vetrandjes van karbonades een paar keer in. Het vlees zal dan niet kromtrekken. Een van de befaamdste sauzen uit de Italiaanse keuken is waar- schijnlijk wel de pesto (basilicum- saus), van oorsprong afkomstig uit het Italiaanse kustgebied Ligu- ria. Pesto wordt gemaakt van olijfolie, pijnboompitten, basili- cum, knoflook en Parmezaanse kaas. Deze ingredienten worden in een vijzel fijngewreven of in de keukenmachine tot saus ge- malen. Naast de bekende groene pesto bestaat er ook de pittige pesto rosso, waarin rode pepers verwerkt zijn. Beide sauzen zijn niet alleen lekker in pastage- rechten, maar ook door pizza- of brooddeeg, in soepen (bijvoor- beeld minestronesoep of toma- tensoep), of op een boterham met (mozzarella)kaas en plakjes to- maat. Dirk De Prins I de beste recepten lannoo Titel: Bistro Co, door: Dirk de Prins Uitgeverij: Lannoo/Tinon; prijs: 29,50; ISBN:90-209-2414-l 'Bistro Co' is echt een boek om lekker uit te koken en lekker in te lezen. De grappige inleidingen bij de recep ten werken kook- en eetlustopwekkend. Ook de niet-alle- daagse benamingen van de gerechten spreken sterk tot de verbeelding. Zo begint u de maaltijd met bijvoorbeeld een 'noeste oestersoep', gevolgd door 'kwamkwammer- sloeg' (de werkwoordsvervoeging van komkommersla), en neemt u als hoofdgerecht een 'knikkerende tamme eend' met 'groentenpolverdorie'. Bepaald geen saaie me nukaart dus! Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandel. U ontdooit gehakt in de magne tron door het zonder verpakking in een passende magnetronbe- stendige schaal afgedekt te verwarmen op de ontdooistand (ca. 7 a 9 minuten per 500 gram). Schep telkens langs de randen het reeds ontdooide gehakt uit de schaal en bewaar dit buiten de magnetron tot al het gehakt ontdooid is. 1AK IN DE KEUKEN. VOL IDEEEN EN T VOOR ALLE GE AllerHande 91

Allerhande | 1995 | | pagina 93