KEUKEN Een Timbaaltje voor de Vorm Waarom Jodium in Zout? Kiest U? Welk Bindmiddel Tip EEN RUBRIEK VOL IDEEEN EN VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. Tip Met de binnenkant van een leeg wikkel van een pakje boter of margarine kunt u uit- stekend een cakeblik of bakplaat invetten. Leg sinaasappels die u wilt uitpersen eerst even in warm water. De vruchten laten dan wat meer sap los. eheimen Jodium is een mineraal dat onder andere belangrijk is voor de werking van de schildklier. Een tekort aan dit mineraal kan namelijk een traagwerkende schildklier tot gevolg heb- ben. Het Nederlandse drinkwater is niet bijzonder rijk aan jodium. Daarom bakken de meeste bakkers hun brood met jodiumhoudend zout. Eet u weinig brood, dan kan het dus verstandig zijn om zout te gebruiken waaraan jodium is toegevoegd. Dit zout is ver- krijgbaar onder de naam Jozo. Zeezout bevat van nature een zeer kleine hoeveelheid jodium. Er bestaan verschillende midde- len om gerechten te binden. Met maizena (maiszetmeel) maakt u bijvoorbeeld een traditioneel bloemkoolsausje, pap of pud ding. Roer maizena met enkele eetlepels koude vloeistof (bijvoor beeld water) tot een glad papje voor u er de kokende vloeistof mee bindt. Aardappelzetmeel heeft als voordeel dat de vloeistof na het binden helder blijft, en wordt daarom vooral gebruikt voor jus, soep of vruchtencompo- te. Roer aardappelzetmeel eerst met koud water tot een papje en giet dit bij de kokende vloeistof. Mlesbinder kunt u, al roerend, direct aan kokende vloeistof toe- voegen. Hierdoor is allesbinder bijzonder geschikt om te dun uit- gevallen gerechten bij te binden. Een timbaaltje is een hoog, beker- achtig vormpje waarin diverse gerechten gemaakt kunnen wor- den, die zelf ook timbaaltje genoemd worden. Voor het serve- ren worden de gerechten uit het vormpje op een schaal of bord gestort. Het vormpje is in verschil lende maten verkrijgbaar. Overi- gens zijn metalen timbaaltjes niet geschikt voor de magnetron. Hier- voor zijn speciale, magnetronbe- stendige timbaaltjes verkrijgbaar. In plaats van timbaaltjes kunt u voor sommige recepten ook (kof- fiejkopjes of soufflebakjes gebrui ken. Timbaaltjes zijn verkrijgbaar in goed gesorteerde huishoudelij- ke-artikelenzaken en kookwinkels (prijs vanaf ca. 3,95). Een aangebro- ken potje pesto (basilicumsaus) is slechts enkele dagen houd- baar. Wilt u de saus langer bewaren, giet er dan een laagje olijfolie op en sluit het potje goed af. De pesto is nu in de koelkast ca. 1 maand houd- baar.

Allerhande | 1995 | | pagina 91