Pasta in Vele Soorten i EN SMAKEN v Door de toenemende populariteit van de Italiaanse keuken stijgt het aanbod van pastasoorten in Nederland. Bij Albert Heijn is dan ook een groot assortiment aan pasta verkrijgbaar. P asta, in het Neder- lands ook wel deeg- waren genoemd, wordt gemaakt van meel en water. Soms wordt ook ei toegevoegd voor een vollere en rijke smaak. Ver- der zijn er gekleurde soorten pasta, doordat er bijvoor- beeld spinazie of tomaat aan toegevoegd is. Pasta wordt gemaakt van harde of zachte tarwe. In Italie wordt voor pasta bijna uitsluitend harde tarwe gebruikt. Harde tarwe verschilt van zachte tarwe door de hoeveelheid eiwit (gluten) die in het graan zit. Harde tarwe geeft daardoor een steviger produkt. Groot assortiment Pasta is bij AH op verschillen- de plaatsen in de winkel te vinden. Zo ligt er pasta van het merk Honig en het eigen merk van AH in het grutters- warenvak bij de rijst en de bloem. Deze pasta is meestal van zachte tarwe gemaakt. Verder treft u pasta aan in het 'Italiaanse' vak. Hier lig- gen de merken Grand'ltalia, Delverde, De Niro en Lensi. Dit zijn uitsluitend harde tarwe pasta's. Ten slotte kunt u ook in de koelvitrine en het diepvriesvalc pasta vin den. Dit zijn voornamelijk kant-en-klare maaltijden of verse pastasoorten. Macaroni en spaghetti De meest bekende pastasoor ten zijn wel de elleboogjes- macaroni en spaghetti. Uw AH-winkel biedt keuze uit gewone, kortkokende, rneer- granen- en volkorensoorten. Macaroni is tevens verkrijg baar in allerlei leuke vor- men, bijvoorbeejd schelpjes, ribbeltjes, farfalle (strilcjes- of vlindermacaroni), fusilli (ook wel spiraalmacaroni genoemd), verkrijgbaar in de kleuren geel, oranje/rood (rossi), groen (verde) of drie- kleurig (tricolore). Lasagne en cannelloni Voor ovenschotels lenen zich bij uitstek cannelloni en lasagne in geel of groen. Cannelloni zijn pastarolle- tjes die u kunt vullen met bijvoorbeeld gehakt of groen- te. Lasagne bestaat uit recht- hoekige plakjes deeg die u kunt opstapelen in een oven- schaal met daartussen saus en vulling. Gevulde pasta Gemakkelijk in gebruik zijn gevulde pastassoorten, zoals tortellini en ravioli. Tortelli- ni bestaat uit gevouwen en opgerolde stukjes deegwaar met daartussen een vulling van kaas (formaggi), vlees (came), ham (parrna) of champignons (funghi). Ravioli zijn deegkussentjes waarin ook deze vulling kan zitten. Tagliatelle Tagliatelle is lintpasta, meestal bereid met ei. Pasta met een smaakje Groene pasta met een lichte spinaziesmaak en rode met een lichte tomatensmaak wordt langzaam bekender. Maar wat dacht u van pasta met de smaak van paddestoe- len, pesto (basilicumsaus), knoflook, basilicum of zelfs gerookte zalm? Ze zijn ver krijgbaar van het merk Lensi. Verse pasta Bij AH is ook Buitoni verse pasta verkrijgbaar. In de koelvitrine kunt u keuze maken uit onder andere tor tellini, ravioli en tagliatelle. Deze pasta hoeft maar heel kort te worden gekookt. Kant-en-klare maaltijden In de diepvries en in de koel vitrine vindt u diverse kant- en-klare pastamaaltijden van het AH-merk. Zo is er bijvoor beeld lasagne, cannelloni of spaghetti met vulling en saus. U hoeft deze schotels alleen nog maar op te war- men in de oven of de magne tron. Tip Pasta smaakt het lekkerst als ze 'al dente' ofwel beetgaar gekookt wordt. Neem daarvoor de kortste kooktijd die op de verpakking staat aangegeven. Tip Om te voor- komen dat pasta gaat plakken kunt u een scheutje (olijflolie aan het kookwater toevoegen (of de pasta in een vergiet goed afspoelen na het koken). Ook kunt u een scheutje olie of een klontje boter of margarine toevoegen als u de pasta heeft afgegoten. jt.il 76 AllerHande

Allerhande | 1995 | | pagina 78