De Appels van het Zuidelijk rond Reizen 'Business Class' Vanaf april ligt de verse oogst appels van het zuidelijk halfrond weer bij AH in de winkel. De weg van Argentinie, Zuid-Afrika en Nieuw-Zeeland naar uw fruit- schaal was lang, maar wel comfortabel. Topkwaliteit ver- dient zorg en aandacht. Oolc tijdens het transport. Bij AH reizen de appels dan oolc 'business class'. Braeburn Top Red Royal Gala Granny Smith et Hollandse as sortment appels neemt's zomers aanzienlijk af. Vandaar dat u vanaf het vooij aar weer verse appels van het zuide- lijk halfrond bij AH aantreft: de Granny Smith uit Argen tinie of Zuid-Afrika, de Brae burn en Royal Gala uit Nieuw-Zeeland en de eyen- eens uit Zuid-Afrika afkom- stige Top Red. AH heeft niet zomaar voor deze drie lan- den gekozen. Sinds jaar en dag zijn het grote appelpro- ducerende landen, waar de ffuittelers net als in ons eigen land een naam hoog hebben te houden. Een vak apart Fruittelen is niet, zoals veel mensen denken, een kwestie van een paar bomen plan- Is uit verre landen ten, waarvan na verloop van tijd de vruchten geplukt kunnen worden. Fruitteelt is een vak apart. Het is een hele wetenschap, waarbij de modemste technologie om de hoek komt kijken. Het sui- kergehalte, de structuurvan de appel: alles moet vanaf het allereerste begin voort- durend in de gaten worden gehouden. Te veel regen is funest voor een appel. De nog onrijpe appel heeft namelijk de nei- ging al het water op te zui- gen en daardoor kunnen er later zachte bruine plekken ontstaan. Veel zonuren zijn daarentegen weer goed voor de teelt. De fruitteeltgebieden in Argentinie, Zuid-Afrika en Nieuw-Zeeland liggen in kli- matologisch zeer gunstige gebieden. De zon schijnt er in overvloed en van regen hebben ze er nauwelijks gehoord. Water krijgen de appelbomen via irrigatie. Op deze manier kunnen de telers hun bomen dagelijks exact de juiste dosis water toedienen. In het Argentijnse fruitteeltgebied haalt men het water voor deze 'druppel- bevloeiing' rechtstreeks uit de Rio Negro, de rivier waar- in kristalhelder water uit het Andesgebergte stroomt. Ook in Zuid-Afrika en Nieuw- Zeeland werkt men met deze druppelbevloeiing. Tijdens het transport waakt men voortdurend over de AllerHande 63

Allerhande | 1995 | | pagina 65