Verse Salades om Zo aan de York te Prikken H Tips met Groentesalades Tips met Fruitsalades et fruit en de groente in AH's kant-en-klare salades zijn altijd vers. Meloenen, appels, ananassen, worteltjes, cour gettes: alle ingredienten wor- den aangeleverd zoals ze zijn geoogst. Die versheid wordt gegarandeerd. Groente of fruit uit blik zult u in de salades van AH niet aantref- fen. Alles is vers, wordt met schil en al aangeleverd en ter plelcke verwerkt. Snel in de winkels In speciale ruimtes, die vol- doen aan alle daarvoor gestelde eisen, worden fruit en groente al naar gelang de soort gewassen, schoonge- maakt, geschild en gesne- den. De hoeveelheid aan ingredienten in elke soort salade is gelijk. De combina- tie van groente en fruit en de precieze hoeveelheden zijn bedacht door ervaren koks. Er wordt snel gewerkt om de versheid van de salades te garanderen. Na het schoonmalcen en snij- den worden de salades direct verpakt in een andere ruim- te en meteen daarna ingela- den en naar de winkels gebracht. De aanlevering is iedere dag vers. GEMAKKELIJKER KAN NIET Alle salades zijn per 200 gram verpakt in een bakje. Van de ffuitcocktail, een heerlijke zomerse ffuitsa- lade, is er ook een grotere bak met dubbele inhoud: 400 gram. De salades zijn kant-en-klaar, om zo aan de vork te prik ken. Bij de groentesalades is Lunch-idee Snijd een wit, knapperig tijger- bolletje open, hoi het broodje een klein beetje uit en vul het met een verse groentesalade. Leg er 3 plakjes roombrie en 2 plakjes tomaat op. Een zomerse verrassing (zie foto)! Picknick-idee Neem de groentesalades van AH in hun eigen verpakking mee. Lekker gekoeld in de koelbox. Ter plekke, tijdens de picknick, schept u de dressing nog even goed door de salade. Barbecue-idee Met verschillende kant-en-klare salades maakt u in een handomdraai een uitgebreid saladebuffet voor bij de barbecue. Zo'n saladebuffet krijgt een plaatsje in de schaduw. ROMIG NAGERECHT Heerlijk romig smaakt een zomers fruitsalade wanneer u er een paar lepels losgeklopte zure room bij geeft (zie foto). De room klopt u los met vanillesuiker. PITTIG VAN SMAAK Pittig kan een fruitsalade ook zijn! Bij een oosters etentje of de barbecue bijvoorbeeld kunt u de combinatie van fruitsalade met tauge en koolsalade eens proberen. Kort van tevoren schept u alles door elkaar. Zo blijven kool en tauge lekker knapperig. CHIQUE FRUITSALADE Feestelijk is een nagerecht van roomijs, fruitsalade en slagroom met onderin het glas enkele blokjes cake die van tevoren besprenkeld zijn met Amaretto. ook aan een heerlijke, pas- sende dressing gedacht. Gemakkelijker kan het niet. Want als u zelf een salade maakt, hebt u er heel wat meer werk aan. Bovendien houdt u dan al snel restjes over. Volop zomerkeuze Het assortiment zomersala- des staat van tevoren niet precies vast. De koks van AH laten zich graag (ver)leiden door het enorme aanbod in groente en fruit dat er in de zomer is. Met de groente- en fruitsoorten van het seizoen varieren ze volop. Daarom is het moeilijk om precies te vertellen wellce salades u in uw AH-winkel kunt aantref- fen. Maar een paar voorbeel- den uit het assortiment kun- nen we wel geven. VOORBEELDEN VAN GROENTE- EN FRUITSALADES De fruitcocktail bestaat bij voorbeeld uit ananas, appel, meloen en mango. De fruitsa lade Hawaii bestaat uit: mango, kiwi, ananas, meloen, appel, grapefruit en druiven. Koolsalade is een mix van witte kool en wortel met een lcruidendressing. De Pikante salade bestaat uit een mix van witte kool, paprika, win- terpeen, prei en courgette- blokjes, met een kruiden- dressing. Het zijn maar enkele voor- beelden. AllerHande 53

Allerhande | 1995 | | pagina 53