AHA Vraag en Antwoord Kll J Wat is lapsang? Op de verpakking van AH Chinese thee staat tegenwoordig bij de samenstelling 'lap- sang'. Op de oude (zwarte) pakjes stond dit nooit. Is de thee van samen stelling veranderd en wat is lapsang precies? Dhr. Z. te D. Enige maanden geleden is de verpakking gewijzigd, maar de samenstelling van de thee is gelijkgebleven. Lapsang zat ook vroeger al in deze thee, maar dit werd niet op de verpakking ver- meld. Lapsang is een theesoort. In tegenstelling tot andere thee- soorten die in de zon worden gedroogd, wordt lapsang boven een vuurtje gedroogd. De rook van speciale houtsoorten geeft aan lapsang een bijzondere rooksmaak. Aan Chinese thee wordt slechts een kleine hoe- veelheid lapsang toegevoegd, want de rooksmaak mag niet overheersen, maar het geeft wel net die extra geur en smaak die zo karakteristiek zijn voor deze thee. Waar ltomen kaneelstokjes vandaan? eigenlijk vandaan? Mevr. B. te E. Kaneelstokjes, ook wel pijpka- neel genoemd, komen van de gedroogde binnenbast van de schors van de kaneelboom, die in Indonesie, China en op Sri Lanka groeit. Hoe dunner de schil, des te fijner het aroma. - v'jSg&gf ,V<. -. -A Vi Voor hoeveel personen is de AH Sugo pastasaus? Ik heb een pakje Italiaanse saus gekocht: de AH Sugo basilicum. Hoeveel pasta en gehakt heb ilc nodig in ver- houding tot dit pakje saus? Dhr. W. teA. De inhoud van de pakjes AH Sugo pastasaus is 370 ml. Wanneer u de saus gebruikt in combinatie met 200 tot 250 gram pasta en 250 gram gehakt, heeft u een maaltijd voor twee personen of voor drie, als het minder grote eters zijn. Naast de (nieuwe) AH Sugo basilicum is er AH Sugo pikant en AH Sugo kruiden verkrijgbaar. Kaneelstokjes zijn in elkaar gerol- de stukjes bast. Kaneel is rijk aan etherische olie, waaraan de zoete, aromatische smaak en geur zijn toe te schrijven. Kaneel- poeder is gemalen pijpkaneel. Waarom zit- ten er een netje en een velletje om rollades? Jk heb een van uw buitenlandse rollades gekocht, Ik merk dat er behalve een netje ook een soort vel omheen zit. Waar is dit vel van gemaakt en is het eetbaar? Mevr. A. te K. Het vel om de rollades bestaat uit collageen, een dierlijk eiwit dat van nature vooral in bind- weefsels voorkomt. Van dit colla geen is een soort doorzichtig folie gemaakt waarin de rollades worden verpakt alvorens ze in de netjes gaan. Dit 'velletje' zorgt ervoor dat de vleessappen in de rollade zoveel mogelijk bewaard blijven en bovendien valt de rolla de niet uit elkaar als het netje wordt verwijderd. Bij het berei- den van de rollade wordt ook dit velletje gaar en lost voor een deel op. Het kan dus gewoon samen met de rollade worden gesneden en gegeten. Bevat bier lcoolzuur? Bevat bier koolzuur en zo ja, wordt dit apart toegevoegd? Dhr. P. teA. Bier bevat inderdaad koolzuur. Koolzuur ontstaat op natuurlijke wijze tijdens het brouwen. Bij het brouwproces van het bier wordt gist toegevoegd. Gist zorgt ervoor dat het in het bier afge- broken zetmeei (biersuikers) wordt omgezet in koolzuur en alcohol. Koolzuur is mede ver- antwoordelijk voor de schuim- kraag van het bier. Waarom heeft het AH Vaste Klanten Fonds geen antwoord- nummer? Ik ben al vanaf het eerste uur een enthousiast deelnemer aan het AH-VKF. Waar ik het niet mee eens ben is, dat de unitzegels in een gefrankeer- de envelop verzonden moe- ten worden. Waarom is dit niet gratis? Dhr. G. te U. Uiteraard had het AH-VKF ervoor kunnen kiezen om de portokos- ten voor eigen rekening te nemen. Het werken met een ant- woordnummer zou echter bete- kenen dat de portokosten dan ten iaste komen van het beleg- gingsresultaat. Met andere woorden: ook dan betaalt de deelnemer de rekening. Omdat deelname per deelnemer sterk kan verschillen, is het plakken van een postzegel de eerlijkste manier. Klopt de voedings- waardewijzer op de AH Pannekoekmix? Op het infoblok van de AH Pannekoekmix lees ik dat 100 gram pannekoekmix 330 kilocalorieen levert. Is dit inclusief de eieren en de melk die moeten worden toe gevoegd? Ik vind de calori- sche waarde anders wel erg hoog. Mevr. R. te E. Nee, alleen de pannekoekmix levert 330 kilocalorieen per 100 gram. De mix bestaat uit: tar- webloem, boekweitmeel en rijs- middelen. Van de bereide mix bakt u ca. 10 a 12 pannekoe- ken. Elke gebakken pannekoek bevat dan ca. 200 kilocalorieen. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. Regelmatig gebruik ik kaneelstokjes maar waar komen deze AllerHande 103

Allerhande | 1995 | | pagina 105