versprodukten is eveneens een slim systeem bedacht, waarin de kassa's een grote rol spelen. De nieuwe kassa's, die de streepjescode aflezen (scannen), houden ook de voorraad bij. Elke keer dat bij de kassa bijvoor- beeld een pak via wordt ge- scand, gaat er automatisch op de voorraadlijst een pak af. Tot een tevoren bepaald minimumaantal is bereikt: dan zal de voorraad via van- uit een van de verscentrales zo snel mogelijk moeten worden aangevuld. Via een computer worden per AH-winkel automatisch versprodukten bijbesteld. Niet een keer, maar soms wel meerdere keren op een dag. Geen opslag in de winkei, Het spreekt vanzelf dat het nieuwe vervoersysteem een groot voordeel is voor de voorraad verse produkten van Albert Heijn. De aanvoer komt telkens in kleine hoe- veelheden en constant. Niets. heeft de tijd om lang in de winkei te liggen, opslag en bewaren in de winkei is niet meer nodig. De verse produk ten worden in kleine hoe- veelheden - en dus snel - aan- gevoerd. De koelketen is een gesloten systeem met een non-stop aanvoer van verse produkten. Gesneden groente, fruit, kaas, zuivel en vlees: alle versprodukten gaan mee in het vervoersysteem. Het houdt niet op en gaat onder alle omstandigheden door. Vers bij AH is dus altijd echt vers, daar kunt u als klant op rekenen. E£n onophoudelijke STROOM Ook de versleveranciers zijn via een computer aangeslo- ten op het voorraadsysteem. Zij zien op hun scherm hoe- veel er aangeleverd moet worden. Uiteindelijk zijn de leveranciers de basis van het hele systeem: de sla moet immers uit de kas of van het land gehaald, de tomaten geplukt, de kaas, de melk en het vlees geleverd. Ook daar is versheid het parool. Alles gaat in een onophoudelijke stroom, in afgepaste hoeveel- heden, door naar de winkels, die precies krijgen wat ze via de computer besteld hebben. Vakken vullen gaat snel De bedrijvigheid in de win kei wordt versterkt door het bijvullen van de koelvakken, wat gewoon onder winkel- tijd gebeurt. Alles wat de koelwagen brengt gaat meteen de winkei in. Maar omdat de hoeveelheden klein zijn, is dat karwei snel geklaard en heeft u er nau- welijks erg in. Voor de zuivel gaat het helemaal snel: met rolwagens. Melk, via en ande- re zuivel worden met kar-en- al in de koeling gezet, waar de klant het gewenste pro- dukt eruit kan pakken. Het versprodukt MEE NAAR HUIS Zodra u een versprodukt in een winkelwagentje heeft gelegd, stopt de koelketen van AH. U neemt dan de ver- antwoordelijkheid over. Het spreekt vanzelf dat het het beste is om uw versproduk ten zo snel mogelijk thuis in de koelkast te zetten. Op de meeste verpakkingen staan aanwijzingen hoe het pro- dukt het beste bewaard kan worden. Let ook op de houdbaar- heidsdatum die op elk pro- dukt vermeld staat. Die houdbaarheidsdatum wordt alleen gehaald als u, als laat- ste schakel, de koelketen zo kort mogelijk onderbreekt. Vanuit de koeling van AH dus zo snel mogelijk uw eigen koeling in. Zeker in deze zomerse maanden! koelwagens onderweg naar de winkels en in de winkels zelf. Dat gaat het hele jaar zo door: 's winters als het buiten vriest, maar ook 's zomers, als het warm is. Altijd vers Albert Heijn produceert veel artikelen zelf, maar koopt ze ook bij andere fabrikanten. Met die leveranciers zijn afspraken gemaakt, net als met de leveranciers van groente en fruit in binnen- en buitenland. Zij leveren hun produkten op de juiste temperatuur aan bij de vers centrales van AH, verspreid over Nederland. Die verscen trales van AH zijn het 'hart' van de koelketen. Vanuit die centrales gaan de koelwa gens (vrachtauto's met een koelsysteem dat de vracht op de juiste koeltemperatuur houdt) met hun verse pro dukten op weg naar de AH- winkels in de regio. Voor de juiste hoeveelheid AllerHande 99

Allerhande | 1995 | | pagina 101