AHA Vraag en Antwoord $4 Bevatten komkommers minder vocht dan vroeger? Vroeger moest je geschaafde of geraspte komkommers al- tijd laten uitlekken, maar tegenwoordig lijkt dat niet meer nodig te zijn. Bevatten ze minder vocht dan vroeger? Mevr. W. te 0. Komkommers bestaan voor het grootste gedeelte uit vocht (water). Wat dat betreft is er geen verschil met vroeger. Jonge komkommers hebben steviger vruchtvlees dan kom kommers die aan het eind van het seizoen worden geoogst. Als de komkommer wordt geraspt, komt er meer vocht vrij dan wanneer hij in plakjes wordt gesneden. Geschaafde of geraspte komkommers kunt u het beste even laten uitlekken in een vergiet of een zeef. Wanneer u er wat zout over- heen strooit wordt er extra vocht aan komkommers ont- trokken. U kunt komkommers beter niet in de koelkast bewaren, want dan kunnen er waterachtige plekken ontstaan. De beste bewaartemperatuur is ongeveer 13 °C. Kan gebraden vlees worden ingevroren? Kan ik bereid vlees (gebakken of ge- stoofd) invriezen? 11c vraag dit, omdat het me handig lijkt om bijvoor- beeld in een lceer een flink aantal gehaktballen te bra- den, waarvan er dan een aan tal ingevroren lean worden. Dhr. K. te D. In welke olie worden AH Chips gebakken? Op de verpakking van de AH Chips naturel staat dat deze ge bakken zijn in plantaardige olie en vet. Welke olie en vetsoort worden hiermee bedoeld? Mevr. V. te V. De AH Chips, en niet alieen de naturel, maar ook de AH Chips paprika worden gebakken in palmolie en palmvet. Palmolie en palmvet worden gewonnen uit de zaden van de oliepalm. Vanwege de neutrale, aangename smaak wordt deze olie veel gebruikt in de voedingsindustrie. In principe kunnen alle soorten vlees eerst worden bereid voor het invriezen. Laat het vlees eerst goed afkoelen in een pas- send schaaltje met eventueel jus erbij. Een uitzondering hierop vormt biefstuk: die kunt u het beste rauw invriezen. Past de AH Halvarine ook in een ckolesterol- verlagend dieet? Ik gebruikte altijd de AH Leef light dieethalvarine. Deze is al enige tijd uit uw assorti- ment. Sindsdien gebruilc ik AH Halvarine, maar past deze halvarine ook in een cholesterolverlagend dieet? Mevr. v. V. te B. De AH Halvarine verschilt qua vetzuursamenstelling niet veel van de AH Leef light dieethalvari ne. De AH Halvarine bevat per 100 gram 40 gram vet, waarvan 11 gram verzadigd vet, 8 gram enkelvoudig onverzadigd en 20 gram meervoudig onverzadigd vet. Wij zijn van mening dat deze halvarine bij matig gebruik in een cholesterolverlagend dieet past. Wij raden u echter aan dit met uw huisarts of dietist te overleg- gen. Zijn Swirl bril- poetsdoekjes ook geschikt voor kunststof glazen? Een poosje geleden las ik in de AllerHande dat u in het assortiment poetsdoekjes voor brillenglazen heeft. Kunnen deze doekjes ook gebruikt worden voor glazen van kunststof? Mevr. S. te S. U kunt de Swirl brilpoetsdoek- jes prima gebruiken voor een bril met kunststof glazen. Hoewel het een brilpoetsdoekje wordt genoemd, kent het meer toepassingen, zoals beeld- schermen, spiegels, lenzen van camera's en het vizier van een motorhelm. Waarom ontstaat er een vlies op de thee? Ik ben een echte liefhebber van thee. 11c drink ver- schillende soorten thee van verschillende merlcen. Hoe komt het dat er bijna altijd vliesjes op de thee komen? Mevr. G. te 2. De grootste boosdoener bij het ontstaan van vliesvorming op de thee is het gebruik van 'hard' water. Omdat de waterhardheid in Nederland niet overal hetzelf- de is, zal dit probleem zich niet overal in dezelfde mate voor- doen. Het toevoegen van een zure stof, zoals citroen, vermin- dert de vliesvorming, terwijl melk dit juist kan versterken. De thee zelf kan ook, zij het in geringere mate, debet zijn aan het ont staan van dit verschijnsel. Dat heeft te maken met het gistings- proces dat nodig is om groene thee om te zetten in zwarte thee. Hoe langer een theezakje zich in het water bevindt, hoe meer vliesvorming er kan ont staan en ook naarmate de thee warmer wordt zullen er meer vliesjes komen. Uit onderzoek is gebleken dat er nagenoeg geen vlies ontstaat op thee die is gezet met mineraal/bronwater (zonder koolzuur). Hoeveel kiloca- lorieen bevat AH Roomkaas? Kunt u me zeg- gen hoeveel lcilo- calorieen de AH Roomkaas bevat? Mevr. B. te H. De roomkaas van ons eigen merk bevat 340 kilocalorieen per 100 gram produkt. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winlcel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. AllerHande 89

Allerhande | 1995 | | pagina 89