Produkten met Kruiden voor ELKE SMAAK SOEPBN IN GEUREN EN KLEUREN Op basis van tuinkruiden- bouillon (Maggi, Knorr) maakt u zelf een geurige soep. Kruidenbouillon is ook heel geschikt om er pasta of rijst in gaar te kolcen. Itali- aanse tomatensoep met basi- licum (AH) is zacht-kruidig van smaak en hoeft u alleen maar even te verwarmen. Een knapperig en kleurig accent krijgt uw soep met croutons met peterselie (Royco). Deze croutons sma- ken overigens ook prima over een salade. De 'Finishing Touch' in Uw Salade Met kruidenazijn (AH) of dra- gonazijn (Luyks), beide op basis van natuurazijn, brengt u een salade verfijnd op smaak. Gaat u op de Italiaan- se toer, dan past 'acieto al basilico' (basilicum-azijn, Grand'Italia) daar uitstekend bij. Een lekkere vinaigrette is met kruidenazijn, (olijf)olie, mosterd, zout en peper snel gemaakt. Houdt u het liever makkelijk, dan kunt u uw salade ook afmaken met een kant-en-klare dressing met tuinkruiden (Calve, Duyvis) of met slasaus met tuinkrui den (Remia). Een voorbeeld van een produkt dat al voor u op smaak is gebracht met kruiden: Italiaanse tomatensoep met basilicum van het AH-merk. De croOtons met peterselie maken de soep nog lekkerder. met kruiden... Een snel bor- relhapje maakt u door uitge- holde kerstomaatjes met roomkaas te vullen. Maar natuurlijk is 'n stukje brood of een toastje al een perfecte begeleider. Ook kruidenbo- ter (AH, Ankevener) is niet te versmaden op een sneetje stokbrood. Wist u trouwens dat u kruidenboter ook kunt gebruiken om kipfilet of krielaardappeltjes in te bak- ken? Vleeswaren met een STREEPJE VOOR De fijne vleeswaren van Albert Heijn doen het niet alleen goed op de boterham. Ze maken bijvoorbeeld ook een maaltijdsalade helemaal compleet. Zeker als u kiest voor de soorten die pittig op smaak gebracht zijn met kruiden, zoals kipfilet met tuinkruiden, Krautersalami (AH) of Italiaanse cervelaat (Stegeman). Ook pate krijgt door toevoeging van kruiden iets speciaals. Dat proeft u bijvoorbeeld in de pate met tuinkruiden. Met een mooie plalc van deze pate op een bedje van gemengde sla zet u snel een heerlijk voorgerecht op tafel. gebakken champignons aan toevoegt. Of hebt u liever een romige saus, zoals kaassaus met tuinkruiden (Knorr)? Liefhebbers van de Italiaanse keuken kunnen het zich gemakkelijk maken met een kruidige tomatensaus (AH Sugo met kruiden of Buitoni Fresco Sugo, koelvers), die met gehakt of tonijn perfect smaaktbij pasta. PlTTIGE KNABBELS Ook bij de borrel valt er van kruiden te genieten. Bijvoor beeld met diverse zoutjes met pizzakruiden (o.a. Tuc pizzazoutjes), gekruide crackertjes (De Kroes quiche cocktails) en pittige chips (Croky chips Bolognese, Smiths superchips Mexica- 110). Wilt u liever een slank hapje, dan kunt u krokante toastjes met tuinkruiden (Jos Poell) beleggen met Hiitten- kase en er enkele sprietjes bieslook boven fijnknippen. Snel Koken met Kruiden Wie van snel, eenvoudig en lekker kruidig koken houdt, wordt bij Albert Heijn op zijn wenken bediend. Zo geeft u met kruidenpaneer- meel (Haust) in een handom- draai een pittig en krokant korstje aan vlees, vis of kip. Geen jus? Dan gebruikt u een zakje kant-en-klare jus met tuinkruiden (o.a. Knorr, Maggi), waar u eventueel wat AllerHande 79

Allerhande | 1995 | | pagina 79