n de Winkel: Verse Kruiden vaalf soorten verse kruiden en twee verse kruidenmixen in het assortiment. Koriander Oregano Peters elie Rozemarijn Selderij Haal deze poster eruit en hang 'm op Smaak: koel, fris en kruidig. Type keuken: Oosterse keu- kens, zoals de Indiase en Thaise; Noordafrikaanse keu- kens en ook de Mexicaanse keuken. Lekker; in sauzen, soepen, salades, bonenschotels, cur ry's, stoofschotels met rund- en lamsvlees. Bijzonder: koriander past goed in gerechten waarin Spaanse pepers of scherpe kerrie is verwerkt. De smaak van het kruid blijft en het zorgt voor verkoeling bij heel pikan- te gerechten. Gebruik: knippen of hakken. Vlak voor het opdienen toe- voegen, kort meewarmen. Zowei geschikt voor koude als warme gerechten. Bewaren: in de groentela van de koelkast. Houdbaarheid; 2 a 3 dagen. Inhoud per zakje: 15 gram. Smaak: heel aromatisch, fijne zoete geur, zacht-pittig. Type keuken: Italiaanse, Franse, Mediterrane keukens. Lekker: bij kip, lams- en varkensvlees, in vis- soep en visgerechten, salades, pizza, pastasauzerf kruidenboter en brood 'Bijzonder: onmisbaar in de Italiaanse keuken. Extra lekker in combinatie met tijm en rozemarijn. Gebruik: kan zowel in warme als koude gerechten worden gebruikt. Door het kruid te verwarmen wordt de smaak iets intenser. Bewaren: in de groentela van de koelkast. Houdbaarheid: 2 a 3 dagen. Inhoud per zakje: 15 gram. Smaak: frisse, groene smaak, soms licht-zoet. Type keuken: alle keukens. Lekker: in soepen, sauzen, salades, dressings, vinaigret tes, bij allerlei groenten, vis, kip, aardappelgerechten, stoofschotels, kruiden boter. Bijzonder: peterselie geeft gerechten een voile- re smaak. Behalve als kruid kan het gefrituurd of Bieslook, peterselie en selderij zijn altijd in alle AH-winkels verkrijgbaar. De andere kruiden vindt u het hele jaar door in de grotere AH-winkels. Smaak: aromatisch gekruid met een krachtige smaak, de geur lijkt een beetje op die van naaldbomen. Type keuken: Italiaanse en Mediterrane keuken. Lekker: in stoofschotels, Smaak: pittig, kruidig. Type keuken: alle keukens. Lekker: in bouillon, soepen, allerlei stoof schotels, bij gekookte mosse len, omelet, in kruidenboter. Bijzonder: selderij heeft een pittige, kruidige geur en smaak. Onmisbaar in een bouquet garni. Gebruik: knippen, hakken of snijden. De smaak van selderij komt goed tot z'n recht als het kruid meestooft. Het kan ook in koude gerechten, bijvoorbeeld een dres sing, dipsaus of kruiden boter worden verwerkt. Bewaren: in de groente la van de koelkast, op een koele donkere plaats. Houdbaarheid: 3 a 4 dagen. Inhoud per zakje: 50 gram. gebakken ook als bijgerecht worden gegeten. Kauwen op een stengeltje peterselie na het eten van knoflook, verfrist de adem. Gebruik: knippen, hakken of snijden. Vlak voor het opdie nen aan het gerecht toevoe- gen, kort meewarmen anders gaat de smaak verloren. Bewaren: in de groentela van de koelkast, op een koele donkere plaats. Houdbaarheid: 3 a 4 dagen. Inhoud per zakje: 30 gram. AllerHande 5 -1995 marinades, soepen en pasta, op varkens- en lamsvlees, vet- tere vissoorten zoals zalm of paling, aardappels en bij alles waarin tomaat wordt verwerkt. Bijzonder: rozemarijn geurt niet alleen verrukkelijk, maar ziet er ook heel mooi uit. Doe het in een flesje neutrale olie of azijn: het geeft aan beide een lekkere smaak. Een takje rozemarijn op de barbecue of in het haardvuur zorgt voor een kruidige geur. Gebruik: als takje of enkele naaldjes. Gebruik de jonge, groene delen. Rozemarijn kan zowel in koude als warme gerechten worden gebruikt. Door verhitting geeft het meer smaak af en kunt u dus min der toevoegen dan aan koude gerechten. Bewaren: in de groentela van de koelkast, op een koele donkere plaats. Houdbaarheid: 3 a 4 dagen. Inhoud per zakje: 15 gram. Smaak: voile, zeer aromati- sche, wat scherpe smaak. Type keuken: Italiaanse, Zuidfranse, Mediterrane keuken. Lekker: in groenteschotels met tomaat, paprika, auber gines en olijven, bij winter- groenten zoals kool, prei en winterwortel, bij lamsvlees, rundvlees en konijn. Bijzonder: tijm doet het heel goed in combinatie met roze marijn en oregano. Gebruik: knippen of hakken. Tijm is een typisch stoof- kruid. Door verhitting wordt de smaak ver- pj* sterkt. Voeg het met mate toe, want de smaak en geur overheersen snel. Niet zo geschikt voor koude gerechten. Bewaren: in de groentela van de koelkast of op een koele plaats. Houdbaarheid: 3 a 4 dagen. Inhoud per zakje: 15 gram. AllerHande 47

Allerhande | 1995 | | pagina 47