Vandaag Geoogst, Morgen Het gebruilc van verse kruiden neemt toe. Daarom heeft AH inmiddelsvaalf Basilicum Dille Groene munt Kervel Twee nieuwe verse kruidenmixen Smaak: geurige, pittige smaak, lijkt een beetje o] kruidnagel. Type keuken: Italiaanse, Mediterrane keuken. Lekker: bij alles waarin tomaat zit (salades, soepen, sauzen), groentegerechten, pizza's, witte bonen, blank vlees. Bijzonder: basilicum is onmisbaar voor de pesto en pistou. Deze respectievelijk Italiaanse en Franse saus wordt gemaakt van veel basili cum, knoflook en olijfolie. Aan de pesto worden ook nog pijn- boompitten en soms pecori- nokaas toegevoegd. Gebruik: knippen, hakken of scheuren; pas toevoegen als de pan van het vuur is. Nooit meekoken, want dan verdwijnt het specifieke aroma. Bewaren: Op een koele, don- kere plaats is ideaal. Niet in de koelkast! De blaadjes wor den dan zwart en de smaak verdwijnt. Houdbaarheid: 2 a 3 dagen. Inhoud per zakje: 15 gram. Smaak: fijne uiensmaak. Type keuken: Noord- en Middeneuropese keukens. Lekker: in soepen, sauzen, dressings, vinaigrettes, sala des, aardappeF en eigerech- ten, bij diverse groenten en bij vis, schaal- en schelpdieren. Bijzonder: zowel fijn- geknipt en als hele sprieten vormt bieslook een mooie gar nering. Met de soepele, even- tueel geblancheerde sprietjes kunnen kleine pakketjes wor den samengebonden. Gebruik: knippen, hakken of in het geheel. Bieslook pas toevoegen als de pan van het vuur is. Door het kruid te ver- warmen gaat de smaak verlo- ren. Bewaren: in de groentela van de koelkast. Houdbaarheid: 2 a 3 dagen. Inhoud per zakje: 25 gram. imaak: lichte anijssmaak, beetje zoet. Type keuken: Scandinavische, Duitse en Oosteuropese keuken. Lekker: bij visgerechten, schaal- en schelpdieren, in sauzen die bij vis of eieren Smaak: fijne mentholsmaak. Type keuken: zowel Ooster- se als Mediterrane keuken. Lekker: bij veel soorten groenten (bijvoorbeeld wortel- tjes, komkommer en courget te). Ook lekker bij lamsvlees, ijs, in fruitsalades en cock tails. worden geserveerd, bij lams vlees, aardappelgerechten, bij sommige groenten zoals wor- teltjes, bietjes, komkommer en courgette en in salades. Bijzonder: gebruik dille niet in combinatie met andere krui- den; de smaak valt dan weg. Gebruik: knippen of hakken. Voeg dille vlak voor het opdie- nen toe, kort meewarmen. Bewaren: in de groentela van de koelkast, op een koele plaats. Houdbaarheid: 2 a 3 dagen. Inhoud per zakje: 15 gram. Bijzonder: benadrukt de fris- se smaak van gerechten en pept flauwe, 'n tikkeltje weee smaken op. Gebruik: knippen, hakken of scheuren. Vlak voor het opdie- nen aan warme gerechten toe voegen; aan koude gerechten kan het eerder worden toegevoegd. Bewaren: in de groentela van de koelkast. Houdbaarheid: 2 i 3 dagen. Inhoud per zakje: 15 gram. Smaak: zachte, beetje zoi anijsachtige smaak. Type keuken: Europese, vooral Franse keuken. Lekker: in kruidensauzen, (romige) kaassauzen, soep, boter, groenten, salades, aardappelgerechten, rijst. Bijzonder: de smaak van ker vel wordt nog beter in combi natie met peterselie, bieslook en dragon. De tere, soepele blaadjes zijn heel geschikt voor het garneren van fijne voorafjes en borrelhapjes. Gebruik: knippen of hakken. Voeg kervel vlak voor het opdienen toe, warm het kort mee. Het past zowel in koude als warme gerechten. Kervel kan royaal gebruikt worden omdat de smaak zacht is en niet snel overheerst. Bewaren: in de groentela van de koelkast. Houdbaarheid: 2 dagen. Inhoud per zakje: 15 gram. Smaak: uie- en fijne knoflook- smaak. Type keuken: Europese en Amerikaanse keuken. Lekker: in soepen, sauzen, salades, dressings, vis- en aardappelgerechten, bij som mige groenten zoals rode bietjes en worteltjes, kruiden- boter. Bijzonder: door z'n fijne knof look- en uiesmaak doet dit kruid het goed in gerechten met een zachte smaak. Gebruik: knippen of hakken. Knoflookbieslook pas toevoe gen als de pan van het vuur is. Door het kruid te verwar- men gaat de smaak verlo- ren. iewaren: in de groentela van de koelkast. Houdbaarheid: 2 a 3 dagen. Inho'ud per zakje: 20 gram. Ratatouille en Spaghetti Bolognese zijn voorbeelden van populaire gerechten waarin allerlei kruiden worden verwerkt. Om te voorkomen dat u vier of vijf verschillende krui den moet kopen, heeft AH de twee meest voorkomende kruidencombina- ties in een zakje van 30 gram. De Provengaalse mix bestaat uit majo- raan, tijm, rozemarijn en peterselie. Deze mix is heel geschikt voor rata touille en andere groenten, voor sala des van tomaat en paprika, voor gerechten met vis en voor niet te zware vleesgerechten. De Italiaanse mix is bedoeld voor over de pizza en door pastasauzen, maar is bijvoor beeld over een varkenshaasje en rund- vlees ook heel lekker. En fijngeknipt door groene salades. De mix is samen- gesteld uit majoraan, tijm, rozema rijn, salie en oregano. 46 AllerHande

Allerhande | 1995 | | pagina 46