i Goede Beaujolais LEKKER FRIS EN ruikt en smaakt naar zoete BOORDEVOL FRUIT aardbeien, geurige frambozen en rijpe kersen. Het is een soepele wijn die u licht gekoeld schenkt. Beaujolais Superieur De wijn van de maand in het lcort Naam: Chateau de la Rigodiere 1994, Appellation Beaujolais Superieur Controlee Smaak: fris en fruitig Serveertemperatuur: 15 16 °C Lekker bij: kip, kalfsvlees, hartige taart, lichte pates en kazen met een zachte smaak Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: 6,95 AllerHande 43 zelfs bloemige aroma's. De smaak is fris en heel fruitig. Doordat hij soepel is, kunt u de wijn zo, zonder iets erbij, drinken. De Beaujolais is heel geschikt voor feestjes en bij buffetten met niet te zware gerechten. Ook bij een frisse maaltijdsalade, een puntje pizza en een stukje hartige taart past hij prima. De smaak komt het best tot z'n recht als u de wijn licht gekoeld schenkt. Echt een wijn om op een warme voor- jaarsdag van te genieten. Sup£rieur: met iets MEER ALCOHOL Wijnen uit de Beaujolais ken- nen diverse kwalificaties. Beaujolais zonder verdere aanduiding is de 'gewone' wijn uit de streelc. Staat er 'Superieur' achter, dan moet de wijn in elk geval 10% alco hol bevatten. Voor de gewo ne Beaujolais is dat 9%. 'Primeur' en 'Nouveau' zijn aanduidingen voor wijnen die op een speciale manier vergist worden, zodat ze na enkele weken al goed sma- ken. 'Beaujolais Villages' is een kwaliteit die net iets beter is dan die van de 'Superieur'. Top van de Beau jolais zijn de zogenaamde cru's. Dat zijn de wijnen die maar in tien Beaujolais- gemeenten gemaalct mogen worden. Fleurie, Morgon en St. Amour zijn daar voorbeel- den van. SPECIALITEIT VAN DE STREEIC Coq au vin - kip in wijn - wordt in elk plaatsje van de Beaujolais geserveerd. De lap wordt met spekjes en sjalotjes in rode wijn gaar- gestoofd. De Beaujolais die in de pan gaat, is ook lekker als wijn bij dit gerecht. Beaujolais: alleen de naam heeft al iets vrolijks. Zoals de naam klinkt, zo zijn ook de wijn en de streek. De Beau jolais ligt in het zuiden van de Bourgogne, tussen Macon en Lyon. Wie over de Route du Soleil naar het zuiden van Frankrijk trekt, komt vlak langs de Beaujolais. Als u pakweg tien minuten van de snelweg afgaat, dan rijdt u het gebied binnen. En zodra u in de Beaujolais bent, lijkt het alsof er iets in het land- schap verandert. De heuvels hebben rondere toppen, de dorpen doen vriendelijker aan en de bossen bestaan uit mooie, oude bomen. Over kronltelige wegen rijdt u door het glooiende groen, omgeven door de wijngaar- den. De wijn die er gemaalct wordt, past perfect in dit romantische landschap. Een goede Beaujolais is te herlcen- nen aan z'n frisse, ffuitige, opwekkende smaak. Met de smaak van fruit Chateau de la Rigodi&re is zo'n typische Beaujolaiswijn. Hij ruikt naar aardbeien, ker sen en frambozen en heeft

Allerhande | 1995 | | pagina 43