KEUKEN Opgenomen in Stoneleeks Lamsvlees, het Hele Jaar door Lekker Mals Van Paasei tot Paascadeautje EEN RUBRIEK VOL IDEEEN EN VS VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. DE UlENFAMILIE Tip eheimen De stoneleek is een nieuwe variant op prei, bieslook en bosuitjes. Stoneleeks zijn wat dunner dan bosuitjes en hebben een frisse, pittige smaak. Om stoneleeks schoon te maken hoeft u alleen de worteltjes eraf te snijden. Vervolgens spoelt u de Sten gels af en snijdt ze in ringe- tjes. U kunt zowel het groe- ne als het witte gedeelte van de stoneleek gebruiken. De toepassing is hetzelfde als die van bosuitjes: bij- Als u niet over een deegroller beschikt, kunt u een schone, rechte ties (bijvoorbeeld een wijnfles) gebruiken om uw deeg uit te rollen. voorbeeld rauw in salades, of roergebakken in oosterse gerechten. Stoneleeks zijn per ca. 8 stuks verpakt. U vindt ze het hele jaar door op de groenteafdeling van de grotere AH-winkels. Albert Heijn biedt een uitgebreid assortiment lamsvlees afkomstig uit Engeland en Nieuw-Zeeland. Deze landen leveren het hele jaar door lamsvlees van uitstekende kwaliteit. Op de bedienings- afdeling kunt u terecht voor lamsbout met of zonder been, lamsboutplakken, lamsmedail- lons, -koteletten en -karbonades, Wilt u iemand verrassen met een chocolade-ei met een persoonlijk tintje? Daarvoor heeft u alleen een kant-en-klaar gekocht paasei en een reep chocolade in een andere ldeur (bijvoor beeld pure chocolade voor een wit paasei) nodig. Breng in een pan ruim water aan de kook. Breek de reep chocolade boven een kleiner (steel)pan- netje in stulcjes. Hang het kleinere pannetje in de pan met kokend water en laat de chocolade al roerend smelten. Doe de gesmolten chocolade over in een spuitzak met een smal, glad mond- stuk en spuit direct mooie figuren op het choco lade-ei. Laat de chocolade in de koelkast hard worden en versier het ei eventueel nog met een kleurig lint. lamsvlees in blokjes en lams- shoarma-vlees. In de koelvitrine vindt u voorverpakte lamsbout met of zonder been in plakken. De pittige, specifieke smaak van lamsvlees laat zich uitstekend combineren met knoflook en groene kruiden, bijvoorbeeld rozemarijn, tijm of munt. Lams vlees heeft slechts een korte berei- dingstijd nodig, varierend van ca. 5 minuten voor het shoarmavlees tot ca. 30 minuten per 500 gram voor de lamsbout. Kauwgom in uw vloer- bedekking of autobekieding kunt u verwijderen door een zakje gevuld met ijsblokjes op de plek te leggen. De kauwgom wordt hierdoor hard en laat zich makkelijker wegnemen. AllerHande 95

Allerhande | 1995 | | pagina 95