De Onweerstaanbare Verleiding Liefhebbers van 'n dikke reep, van fraai gevormde bonbons of van knapperige dragees vinden hun chocolade in het AH Delicata-assortiment. Melk, puur, extra bitter, butterscotch: alle soorten zijn er. Zelfs wit, oolc al is dat eigenlijk geen chocolade... Hartje zomer MINDER CHOCOLADE Chocoladesaus ZO GE MAAKT Chocolade Ueen die vraag; 'houd je van puur of hebje liever melk?' doet bij menigeen het water in de mond lopen. Chocolade maakt tongen los. Echte liefhebbers weten hun favoriete merken en smaken a la minute op te noemen. Die passie voor chocolade is niet iets van de laatste tijd. Al eeuwenlang is het een luxe verleider waaraan slechts weinigen weerstand kunnen bieden. In de warme zomermaanden zult u in uw AH-win- kels niet alle vertrouwde soorten chocolade aan- treffen. Dat heeft te maken met het feit dat er in die periode grote temperatuurverschillen optreden. Daardoor kan chocolade gaan 'uitslaan': er komt een beetje cacaoboter aan de oppervlakte, wat te zien is aan witte spikkeltjes. U kunt de chocolade dan nog wel eten, maar de smaak is toch iets min der. Omdat AH alleen de beste kwaliteit wil verko- pen, slaan sommige soorten chocolade daarom de zomerperiode over. Hoe wordt chocolade GEMAAICT? Het belangrijkste bestand- deel van alle soorten choco lade (met uitzondering van de witte) is cacao, dat van de cacaoboon komt. In de vlezi- ge vruchten, die ongeveer zo groot zijn als een meloen, zitten cacaozaden. Dit cacao- zaad wordt gedroogd, schoongemaakt, geroosterd, gepeld en vervolgens tot een pasta verwerkt. Al vanaf het beginstadium van dit proces, het drogen, ontwikkelen zich de speciale chocolade-aroma's. Uit die massa, de zogenaamde cacaomassa, worden het cacaopoeder en de cacaobo ter gewonnen. De cacaoboom groeit in lan- den met een tropisch ldi- maat, zoals Brazilie, Mexico, Venezuela, Ghana en Ivoorkust. Ieder land heeft z'n eigen soort cacaozaad met z'n eigen specifieke ken- merken. Voor het maken van een soort chocolade wordt Van veel soorten Delicata chocolade kunt u choco ladesaus maken. Breek de chocolade in stukjes en laat ze op laag vuur, al roerend, smeiten. Roer er enkele lepels melk of room door. Voor een saus met een sterke chocoladesmaak om bijvoorbeeld bij ijs te geven is de 'Extra Bitter' heel geschikt. vaak een mengsel van zaad uit verschillende landen gebruikt, de zogenaamde 'cacaoblend'. Melk, puur en extra bitter De basis van elite soort cho colade is hetzelfde. Het ver- schil in smaak zit'm in de 68 AllerHande

Allerhande | 1995 | | pagina 68