Meeneemlunches om er Even voor te Gaan Zitten Deze handige meeneemgerechten zijn stuk voor stuk ldeine culinaire lekkernijen die van uw lunch buiten de deur een feestje maken. Bereiden: ca. 20 minuten Prijs p.p.: ca. f 3,25 Bevat per eenpersoonsportie: 540 kilocalorieen vet 25 g - eiwit 27 g - koolhydraten 51 HQ De sandwiches kunt u het beste verpakt in een vierkant, goed afsluitbaar doosje meenemen, zodat de sandwiches niet kunnen schuiven. Leg ze vlak voor het opdienen op een dien- blad of groot bord, waarop u een mooi papieren servet uit- gevouwen hebt. Serveer de sandwiches met papieren ser- vetjes. Ze smaken erg leltker met 'n glas droge witte wijn, die u van tevoren in de koel- kast koud hebt laten worden. De sandwiches (en de wijn) kunt u onderweg koel bewa- ren in een diepvriestas met een lcoelelement erin. VITELLO TONNATO-SANDWICH (lunchgerecht, 4 personen) 4 tomaten, 1 blikje tonijn in olie (netto ca. 185 g), 1 eetlepel kappertjes, peper, 16 sneetjes wit casinobrood, 3 eetlepels boter of margarine, 16 plakjes kipfilet (ca. 200 g, vleeswaren) met helft van tomaatplakjes. Telkens 2 plakjes kipfilet erop leggen. Tonijnmengsel erover verdelen. Afdekken met rest van tomaatplakjes. Rest van sneetjes brood met besmeerde kant naar bene- den erop leggen. Met scherp mes sandwiches diagonaal doormidden snijden. 1/2 eetlepel citroensap, 4 eetlepels mayonaise, 1 eetlepel basilicum (diepvries, Iglo), Bereiden: Tomaten wassen en in 16 plakjes snijden. Tonijn afgieten. In keuken- machine tonijn met citroen sap, mayonaise en basilicum pureren (of in kom met vork fijnprakken). Kappertjes door tonijnmengsel roeren. Op smaak brengen met peper. Korstjes van brood snijden en sneetjes dun besmeren met boter. 8 Sneetjes brood op besmeerde kant beleggen

Allerhande | 1995 | | pagina 54