ALLERLEI Haal de Lente in Huis Pracht en Praal van Pluimvee Grote Vlaai voor Kleine Prijs K«0«R«T N»I*E-U»W»S In de weken voor Pasen is bij Albert Heijn het voorjaar al volop begonnen. Op de bloemen- en planten- afdeling straalt het zonnige geel u tegemoet. Ut zijn narcissen, tulpen, rozen, chiysanten en lelies, alle- maal in de lentekleur bij uitstek, verkrijgbaar. Daar fleurt uw huis helemaal van op! U kunt kiezen uit bossen van een soort bloemen, of uit gemengde gele boeketten. In sommige bossen zorgt dille voor een fraai contrast. De bloe men zijn verpakt in folie met vro- lijke gele paasafbeeldingen. Ook vindt u in deze tijd in alle AH-win- lcels met een bloemen- en plan- tenafdeling een ruim assortiment paas-plantenbakjes, schaaltjes en rieten mandjes in verschillende modellen. De bakjes zijn rijkelijk versierd met gekleurde paasei- eren, grappige haasjes en andere toepasselijke decoraties. Elke week loopt bij Albert Heijn de actie: Vlaai van de week'. Afwisselend komen de appelvlaai, abrikozen-, appel- strooisel- en de abrikozen- strooiselvlaai aan bod. Volgens eeuwenoude tradities bakken de Limburgse bakkers 's middags en's avonds de vlaaien. Via een uitgekiend distributiesysteem liggen deze vlaaien de volgende och- tend in uw AH-winkel. (Vlaai 1000 gram 5,95). ImJ unstige vogels van diverse pluimage kunt u bewonderen tijdens de thema-expositie 'Pluimvee' in Galerie JA te Eindhoven. Speciaal voor deze gelegenheid hebben 23 beel- dende kunstenaars de schoonheid van pluim vee tot uitdrukking gebracht in onder andere keramiek, metaal, brons, aquarel en olieverf. In de tuin van de galerie staan diverse kunst- objecten opgesteld. De tentoonstelling is van 1 april tot en met 7 mei 1995 te bezichtigen op vrijdag, zaterdag, zondag en de beide paasda- gen van 11.00 tot 17.00 uur en op telefonische afspraak. U vindt Galerie JA aan de Rielsedijk 22 in Eindhoven, telefoon (040)116411. KOKEN OP TV Hieronder een overzicht van culi- naire TV-programma's: KOOKGEK Een bijzonder kookcollege met kok Joop Braakhekke. Naast de kunst van het koken wordt ook de discipline om te doseren bij- gebracht. AVRO, zondagmid- dag tussen I 7.55 en 18.10 uur, op Nederland KOOK TV Een dagelijks kookprogramma waarin recepten aan de orde komen die voor iedereen makke- lijk te bereiden zijn. Gepresenteerd door kookspecia- liste Ria van Eijndhoven en pre- sentatrice Manon Thomas. EO-TROS-VERONICA, iedere dag om 9.00 uur op Nederland 2. HONIG MIX VOOR VLAAIEN AH breidt haar assortiment bak- mixen uit met het eerste bakpak- ket voor vlaai: Honig mix VOOR vlaai 4,19, In het doosje vindt u drie zakjes. Een zakje is gevuld met een mix voor de vlaaibodem, een met een mix voor banketbak- kersroom en een voor het maken van gelei. Zelf moet u nog melk, sui- ker, vruchten en vruchtesap toe- voegen. U bakt de vlaaibodem in ca. 20 minuten bruin en gaar in de oven in een vlaaivorm van 28 cm doorsnede. Intussen maakt u de room en de gelei om de taart af te werken. Lekker bij de koffie, de thee en op de brunchtafel. AllerHande 17

Allerhande | 1995 | | pagina 17