AHA Vraag Antwoord C m Hoe komt't dat grotchampignons doorgroeien en is dit te voorkomen? Regelmatig koop ik grotchampignons. Iedere keer weer valt het mij op dat de champignons, die enkele dagen in de lade van mijn koelkast hebben gelegen, enigszins gegroeid zijn. Hoe lcomt dit en is het te voorkomen? Mevr. Z. te B. Grotchampignons worden geplukt en niet, zoals enkele andere soorten, afgesneden. Door het plukken blijft het voetje waarin zich nog voedsel bevindt aan de steel zitten, waardoor ze inderdaad wat kunnen doorgroei en. Door dadelijk na aankoop het voetje van de steel te verwijde- ren, kunt u het doorgroeien enigszins verminderen. Welk zetmeel wordt er verwerkt in de AH Via en bevat AH Yoghurt ook zetmeel? De vanillevla van het AH- merk bevat zetmeel. In ver- band met een dieet wil ik graag weten om welke soort zetmeel het gaat. Wordt yog hurt ook bereid met zetmeel en hoe zit het met de vanille- yoghurt? Mevr. M. te E. In alle soorten via van het AH- merk is mai'szetmeel verwerkt. Yoghurt en vanille-yoghurt bevat- ten geen zetmeel. Wat voor soort vis is koolvis? Ik eet graag kabeljauw, maar omdat ik soms wat voordeliger uit wil zijn, koop ik ook wel eens koolvis, wat ilc best heel smakelijlt vind. Maar wat voor soort vis is koolvis eigenlijk? Mevr. R. te S. Koolvis is een op kabeljauw lijkende zoutwatervis die behoort tot de familie van de rondvissen. Er bestaan verschillende varianten. Koolvis wordt veel verwerkt in de diepvriesindustrie. V Is de AH Perfection Tanden- borstel hard, medium of soft? De rneeste tan- denborstels zijn verkrijg- baar in hard, medium of soft. Onder welke categorie valt de tandenborstel van nw eigen merk met het opschrift 'perfection'? Dhr. P. te K. De haren van deze tandenborstel hebben een gemengde samen- stelling. De blauwe haren in het midden vallen onder de catego rie medium en de witte haren van de buitenrand zijn vergelijk- baar met super soft. De haren zijn afgerond en gepolijst en de middelste haren zijn in een V- vorm geplaatst. Door de hardere middenstruc- tuur worden de tanden en kiezen grondig gereinigd, terwijl de zachtere haren rondom het tand- vlees masseren. De vrij smalle borstelkop zorgt ervoor dat alle tanden en kiezen goed bereikt kunnen worden. Waarom geen bana- nen van de Canarische Eilanden? Ik was met valcantie op La Palma en toen viel het me op hoe heerlijk de bananen zijn die op de Canarische Eilanden worden geteeld. Is het een goed idee om deze bananen in het assortiment op te nemen? Mevr. K. te E. De bananen die op de Cana rische Eilanden worden geteeld zijn inderdaad erg lekker. Helaas (voor ons) worden ze vrijwel alle- maal op de eilanden zelf gebruikt. Het deel dat overblijft is uitsluitend bestemd voor Spanje. Export van dit type bana nen stuit bovendien op prakti- sche bezwaren. Deze bananen moeten namelijk worden geoogst als ze bijna rijp zijn. Dit geeft problemen bij het transport over langere afstanden. Het AH Baby was- tablet is 100% zeep- vrij. Wat houdt dat in? Ik gebruik voor mijn zoontje verschillende produkten uit de speciale AH Babyverzor- gingslijn. Kunt u mij uitleg- gen wat de term zeepvrij betekent op het baby wasta- blet? Dhr. A. te K. Het AH Baby wastablet is niet gemaakt uit zeep, maar uit andere wasactieve stoffen. Deze wasactieve stoffen zijn niet alka- lisch en hebben een zuurgraad die gelijk is aan die van de huid. We hebben hier dus te maken met een milder produkt dan wat we onder zeep verstaan. Hoe lang moet verse worden gekookt? Ik eet graag verse mais. Het valt mij op dat de koolctijd van de maiskolven in ver schillende recepten nogal uiteenloopt. Wat is de juiste lcooktijd en moet er zout aan het water worden toege- voegd? Mevr. R. te Z. De kooktijd van mais is onder andere afhankelijk van de soort mai's. AH verkoopt mais van het ras Super Sweet. Deze mais heeft een knapperige korrel met een zoete smaak. Om de korrel zo knapperig mogelijk te hou- den, adviseren wij om het water eerst aan de kook te brengen en dan pas de kolven aan het kokende water toe te voegen. De kooktijd van deze mais ligt tussen de vijftien en achttien minuten. De gaarheid kan het beste worden gemeten door met een vork in de korrel te prikken. Het is beter om de maiskolven zonder zout te koken, omdat door het zoute water de korrels taai kunnen worden. Voor het opdienen kunt u naar behoefte eventueel zout, peper, suiker of een klontje boter toevoegen. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. AllerHande 111

Allerhande | 1995 | | pagina 111