AHA Vraag NTWOORD I i -ay t Waar komt het gebraik beschuit met muisjes vandaan? Tegenwoordig zijn er behal- ve roze muisjes ook blauwe muisjes verkrijgbaar. Kunt u me zeggen waarom het een gewoonte is om bij een ge- boorte beschuit met muisjes te serveren? Mevr. G. te 1. Volgens een oud bijgeloof zou de muis het zinnebeeld zijn van vruchtbaarheid. De anijskorrels zouden muisjes genoemd zijn omdat ze lijken op keuteltjes van muizen. De gesuikerde anijs- zaadjes worden daarom gezien als de symbolische vorm van muizen en worden in het teken van vruchtbaarheid bij een geboorte geserveerd. Mag alcoholvrij bier worden ver- kocht aan jonge- ren beneden de zestienjaar? Mijn zoontje moest bood- schappen voor me doen, onder andere vier blikjes alcoholvrij bier. Maar hij kreeg ze niet mee omdat hij pas twaalf jaar is. Volgens mij ldopt dit niet. Mevr. M. te D. Dranken met een percentage van minder dan 1,5% alcohol kunnen vrij door iedereen wor den gekocht. Bij dranken met een hoger alcoholpercentage is dit niet toegestaan en geldt de leeftijdsgrens van zestien jaar. Wat is het verschil tussen een citroen en een limoen? Kunt u mij vertellen wat het verschil is tussen een citroen en een limoen? Dhr. K. te E. De limoen of lime, ook wel lemmetje genoemd, is iets kleiner en ronder dan een citroen en het vruchtvlees is iets groener van kleur. De smaak van de limoen is wat zuurder, maar veel aromati- scher dan die van de citroen. In het algemeen kan worden gezegd dat de toepassingsmogelijkheden van een limoen en een citroen hetzelfde zijn. Is de doseerdop van de flacon Albi spoelglans voor de vaatwas- macliine wel geschikt voor deze dunne vloeistof? Ik had voor het eerst een fla con Albi spoelglans gekocht. Over de kwaliteit heb ik geen klacht, maar wel vind ik dat de dop nogal een knoeiboel geeft bij het vullen van het reservoir. Als ik de flacon omkeer loopt de spoelglans er al uit. Is hier een betere oplossing voor? Mevr. 0. te G. Alvorens voor een bepaalde ver- pakking te kiezen worden de diverse mogelijkheden bekeken. Er zijn verschillende doseerdop- pen in de handel en elke dop heeft voor- en nadelen. Onze keuze is destijds op deze dop gevallen omdat hij eenvoudig in gebruik is. Voor het gebruik hoeft de dop niet te worden afgeschroefd. U hoeft alleen het klepje van de dop open te doen. Als u de flacon met het open klepje in de richting van het reservoir beweegt, moet u nog niet in de flacon knijpen want dan gaat de vloeistof er inderdaad naast. U knijpt pas boven het reservoir zacht in de flacon tot u de gewenste hoeveelheid heeft afgepast. Is de inhoud van een pak Perla koffie- bonen veranderd? Al jaren maal ik zelf mijn koffie. Er paste altijd precies een pak van 250 gram in mijn koffiemo- len. Het laatste halfjaar houd ik steeds een half kopje bonen over. Waar ik nu zo nieuwsgierig naar ben is of ik al die jaren telcort ben gedaan of dat AH vrijgevig is geworden? Dhr.v.K.teA. Het branden van koffiebonen heeft een verandering onder- gaan. Tegenwoordig worden de koffiebonen gebrand door mid- del van het inblazen van hete lucht. Bij deze methode zetten de bonen veel meer uit dan vroe- ger het geval was. De bonen hebben meer volume gekregen en nemen meer ruimte in. De pakken worden nog steeds op 250 gram afgevuld. Hiermee is uw vraag dus opgelost. - Bevat kalfs- leverworst varkens- vlees? Mijn dochtertje mag geen varkensvlees eten, daarom leek kalfsleverworst voor op brood me een goed alterna- tief. Tot mijn verbazing zag ik dat kalfsleverworst wel degelijk varkensvlees bevat. Vandaar dat ik de naam nogal verwarrend vind. Mevr. v.d. H. te B. In principe wordt leverworst nooit van alleen maar lever gemaakt. Omdat lever geen vet bevat zou de worst een heel droog produkt worden. Lever- worst wordt gemaakt van een mengsel van vet en mager vlees (meestal varkensvlees). Dit mengsel wordt verrijkt met lever die de specifieke smaak aan de worst geeft. We verkopen van het merk Artland 'Kalbsleberwursfge maakt volgens een traditioneel Duits recept. In feite is het worst gemaakt van varkensvlees dat is verrijkt met kalfsvlees. Wellce eiwitten zitten er in de AH Cornflakes Zijn de eiwitten in de AH Corn flakes plant- aardig of dierlijk? Mevr. L.G. te R. De grondstof voor de AH Corn flakes is mais. Het eiwit in zowel de Cornflakes naturel als vezel- rijk is dus plantaardig. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. AllerHande 81

Allerhande | 1995 | | pagina 81