KEUKEN eheimen Onlangs Verschenen Rookworst: een winterse traktatie Snijden op de Chop Chop Tip over Yoghurt kan bij gebruik in warme ge- rechten gaan schiften. U kunt dit voorkomen door de yoghurt te ver- mengen met ma'izena (ca. 2 eetlepels op 1/2 liter yoghurt), of door de yoghurt pas van het vuur af door het gerecht te roeren. Titel: Over de lijn; Door: Midas Dekkers; Uitgeverij; Het Nederlands Zuivelbureau; Prijs: f 8,95; ISBN: 90-6611-323-5 VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. Hebt u altijd al willen weten waaroin dieren nooit op dieet OV&rC^^fc. hoeven? Hoe het komt dat juist (Jclijn zoete en vette etenswaren zo aan- <f» t 1 trekkelijk zijn? Of waarom vrou- j wen zelden een bierbuikje krij- -ST* gen? Midas Dekkers geeft op zijn Hpv' geheel eigen wijze uitleg over -- deze en andere zalcen in 'Over de lijn', een boekje over de zin en onzin van dieten. 'Wie echt af wil vallen moet niet steeds het roer omgooien maar stuurt constant wat bij', luidt een van de adviezen. Om dit in de praktijk te kunnen brengen worden er in het boekje, behalve originele recepten, veel tips gegeven hoe u gerech- ten minder calorierijk kunt maken. Het geheel wordt ver- luchtigd door fraaie tekeningen van Dick Valentijn. Het boekje is verkrijgbaar bij de boekhandel. EEN RUBRIEK VOL IDEEEN EN De Chop Chop is een praktisch, hygienisch snij- rnatje van glasfiber. U kunt de mat op alle onder- lagen gebruiken, zowel op uw aanrechtblad als op bijvoorbeeld een houten snijplanlc. De gladde zijde bevochtigt u met wat water zodat de mat tijdens het snijden goed op zijn plek blijft. De matte zijde van de Chop Chop gebruikl u om op te snijden. De snijmat is zeer flexibel, zodat u hem makkelijk op kunt nemen om bij voorbeeld de gesneden groenten in de pan of schaal te laten glijden. Ook voor het uitrollen van deeg is het matje handig; als u hem voor gebruik in de koelkast koud laat worden plakt het deeg er niet aan vast. De Chop Chop is ver krijgbaar bij kookspeciaalzaken (prijs f 14,95). Vacuiimverpalcte rookworst kunt u tot de 'ten minste houdbaar tot'- datum op de verpakking buiten de koelkast bewaren. Deze worst is al gaar; u kunt hem koud eten, of in de vacuiimverpakking ca. 10 mi- nuten laten wellen in een pan met water dat u net tegen de kook aan houdt. Het water mag niet koken omdat dan de leans bestaat dat het vel van de worst barst en de sap- pen eruit lopen. In de magnetron gaat het verwarmen heel snel: prik enkele gaatjes in de vacuiimver pakking en leg de worst ca. 2 minuten in de magnetron op 3/4 deel van het vermogen (525 Watt). U kunt de rookworst ook, zonder verpakking, bovenop een stamp- pot of in de (erwten)soep mee laten warrnen. Op de bedieningsaf- deling en in de lcoelvitrine van de AH-winkels vindt u ook verse rook worst. Deze kunt u niet rauw eten, en moet bovendien iets langer (zo'n 25 minuten) geweld worden. Verse rookworst kunt u slechts korte tijd in de koelkast bewaren, let daarom op de tenminste houd baar tot-datum op de verpakking. U leunt verse rookworst invriezen; de worst is dan maximaal zes weken houdbaar.

Allerhande | 1995 | | pagina 71