KEUKEN Hollandse Kaas Koel Bewaren Zoet en veelzijdig: sharonfruit WUm Tip Tip EEN RUBRIEIC VOL IDEEEN EN MS VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. De Scherpe Kant van Spaanse Peper eheimen Aangesneden Hollandse kazen kunt u het beste verpakken in spe- ciaal geplastificeerd kaaspapier, plasticfolie of een goed afgesloten kaasdoos en in de koelkast bewa ren. Hiermee voorkomt u dat de kaas uitdroogt of luchtjes aanneemt van andere etenswaren. Ook wordt de ont- wikkeling van eventueel aanwezige bac- terien bij een lage temperatuur geremd, waardoor minder snel bederf optreedt. In een te warme omgeving kan de kaas bovendien gaan zweten. Als u de kaas een half uur voor gebruik uit de koelkast neemt komt de smaak het beste tot zijn recht Witte plekjes op overjarige kaas kunnen veroorzaakt zijn door uitdro- ging of door zoutuittreding. Deze plekjes zijn onschuldig; u kunt ze eventueel ver- wijderen door er met de kaasschaaf wat plakjes af te halen. Schimmel die niet op de kaas thuishoort (met name op jonge kaas) moet u ruim wegsnijden. Was hier- na de kaasschaaf of het mes af, zodat er niet opnieuw schimmel kan ontstaan. De scherpe smaak van Spaanse pepers wordt veroorzaakt door de stof capsa'icine, die zich vooral in de zaad- jes en zaadlijsten be- vindt. Houdt u niet van al te scherpe gerechten, dan kunt u de zaadjes en zaadlijs ten dus verwijderen. Het is aan te raden om tijdens het schoon- maken van pepers keukenhand- schoenen te dragen, aangezien capsa'icine in de huid dringt en niet afwas- baar is. De stof werlct bovendien prikkelend op de slijmvliezen van keel en ogen; zorg daarom voor een goe- de ventilatie tijdens het bereiden van ge rechten met pepers. Fruit knoflook op een matig hoog vuur. Verbrande of te donker gebakken knoflook smaakt namelijk bitter. Sharonfruit wordt gekweekt in Israel. De smaak van de vruchten is zoet en doet een beetje den- ken aan abrikozen. Sharonfruit is rijp zodra de schil donkeroranje van kleur is en zacht aan- voelt. Onrijpe exemplaren kunt u laten narij- pen op de fruitschaal, of samen met een banaan of een peer bij learner- temperatuur in een goed gesloten plastic zak laten liggen. Rijpe - vruchten kunt u nog enkele dagen in de groentelade van de koelkast bewa ren. Sharonvruchten bevatten geen pitjes. Ook als de vrucht nog wat hard is en dus nog niet rijp, kunt u hem, net als een appel, met schil en al uit de hand eten; zachtere vruchten kunt u uit- lepelen. Ook laat sharonfruit zich uitstekend verwerken in bijvoorbeeld salades. Kalkaanslag op uw kraan kunt u onder andere verwijderen met (schoon- maak)azijn. Is de aanslag hardnekkig, wikkel dan een in azijn gedrenkt doek- je om de kraan en laat dit ca. 1 uur inwerken. Wrijf de kraan daarna schoon met een vochtige doek. AllerHande 69 Gebruik alleen speciaal magne- tronfolie voor het afdekken van schalen in de magnetron. Magnetronfolie is wat dikker en steviger dan 'gewoon' plasticfolie en is daarom beter bestand tegen de warmte die het voedsel afgeeft.

Allerhande | 1995 | | pagina 69