Lekker en Gemakkelijk: Geraspte kaas is malclcelijk bij flQSZXQ^EBXHQEE de warme maaltijd. Denk maar eens aan aardap- pelpuree, 'n heerlijke ovenschotel of een romige saus bij gelcookte groente. Mogelijkheden genoeg! 9r zijn gerechten waarbij u eigenlijk niet zonder kaas kunt, zoals hartige taarten, pizza's, pasta's en kaasfon- due. Culinair met kaas wordt helemaal gemakkelijk als u de kaas al kant en klaar ge- raspt in de koelkast heeft lig- gen. Gelukkig kan dat, want AH heeft zeer veel verschil- lende soorten geraspte kaas in het assortiment. Of u nu een kaas wilt die pittig en vol smaakt, of een kaas die romig is en heel mooi uit- smelt, ze zijn allemaal ge- raspt verkrijgbaar. AH Gemaien kaas 48+ AH Gemaien kaas is in zakjes van 150 gram in drie ver- schillende smaken verkrijg baar Een milde belegen va riant, een pittige oude en een oude met komijn. U kunt ze gebruiken in sauzen, over groente, in een hartige taart of door de aardappelpuree of stamppot. Als u de kaas over een gerecht strooit en dit enkele minuten onder de grill plaatst, smelt de kaas mooi uit en krijgt uw gerecht een lekker bruin korstje. Leerdammer geraspt Leerdammer is een milde, iets zoete, nootachtig sma- kende gatenkaas. Leerdam mer geraspt is verkrijgbaar in zakjes van 150 gram. Deze kaas is lekker door sauzen en bij uitstek geschikt voor een kaasfondue. Old Amsterdam geraspt Wie maaltijden wil voorzien van een pittig accent is met geraspte Old Amsterdam aan het goede adres. Deze gerasp te kaas past uitstekend in ovenschotels, door de stamp- pot en de kaassaus. Old Amsterdam is verkrijgbaar in zakjes van 80 gram Uniekaas Pardano geraspt Deze kaas met Italiaans ka- rakter smaakt vol en hartig maar niet scherp. De kaas bevat 25% minder zout dan normale kaas. Pardano is ver krijgbaar in zakjes van 100 gram en smelt gemakkelijk. Daarom is Pardano bij uit stek geschikt voor sauzen en soepen, op pizza's en in oven schotels. Lis D'or gratin Vrij nieuw in het assortiment is Lis D'or gratin in zakjes van 200 gram Met deze gratineerkaas kunt u uw schotels in slechts enkele minuten een krokant, gelijk- matig bruin korstje geven. Lis D'or bestaat uit een mengsel van Emmentaler, Parmesan en Comte (Gruyere). MD Pizza kaas Deze geraspte Deense mozza- rella is verkrijgbaar in zakjes van 100 gram De zachte smaak van de kaas is zeer geschikt voor gebruik op pizza's. De kaas smelt heel mooi uit zonder dat een korstje wordt gevormd. Geraspte Parmesan Parmezaanse kaas, misschien wel de bekendste Italiaanse kaassoort, is verkrijgbaar in diverse soorten Zowel vers geraspte als gedroogde geraspte parme zaanse kaas vindt u in zakjes in de koelvitrine. Parmesan geeft uw maaltijden een Italiaans tintje. Het is een heerlijke kaas om aan tafel over de soep of de pasta te strooien. Parmezaanse kaas is ook ver krijgbaar als poeder. Deze kaaspoeder wordt gemaakt door kaas te drogen en te ver- malen. Soms worden er nog specerijen aan toegevoegd. Kaaspoeder van het merk Vika (in zakjes van 100 gram) lost prima op en kan gebruikt worden in soepen en sauzen. Emmentaler en Gruyere geraspt Emmentaler en Gruyere zijn de gebruikte kaassoorten in de klassieke Zwitserse kaas fondue. Beide kazen zijn geraspt verkrijgbaar in zak jes van 100 gram Deze kaassoorten smaken ook prima door een kaassaus of in een hartige taart. Leerdammer Belegen 48+ Pardano Emmentaler AllerHande 65

Allerhande | 1995 | | pagina 65