Een Voorafje met Kruidige Mosselen Exotische Verrassing uit de Oven HOY MANGPOO OB MOR DIN (mosselen met Thaise kruiden, voorgerecht, 4 personen) 1/2 citroen, 1 rode Spaanse peper, 3 bosuitjes, 6 takjes verse koriander, 1 bak mosselen (ca. 2 kilo), 1/2 theelepel gemalen kardamomvruchtjes (AH), 1 theelepel laos (Conimex), 1 theelepel sereh (Conimex), 1 visbouillontablet, grote soeppan inhoud ca. 4 liter, schuimspaan, diepe schaal inhoud ca. 4 liter, aluminiumfolie Voorbereiden: Citroen onder koud stromend water goed schoonboenen. Boven kom- metje citroenschil raspen. Citroen uitpersen. Peper was- sen, halveren, zaadjes en zaadlijsten verwijderen en helften in dunne reepjes van ca. 11/2 cm lang snijden. Bosuitjes schoonmaken, was- sen en in dunne ringetjes snijden. In kopje koriander fijnknippen. Mosselen onder koud stromend water goed schoonboenen (eventuele beschadigde of openstaande exemplaren verwijderen). 2Bereiden: In soeppan t/2 liter water met kar damomvruchtjes, laos, sereh, 1 eetlepel citroensap en helft van citroenrasp aan de kook brengen. Bouillontablet er- boven verkruimelen. Mos selen toevoegen en afgedekt in ca. 5 a 8 minuten gaar koken, af en toe omschud- den. 3 Met schuimspaan mosselen uit pan in schaal scheppen (dichte exemplaren weggooien). Mosselen onder aluminium- folie warmhouden. Peper, rest van citroensap, rest van citroenrasp en bosui aan kookvocht toevoegen en geheel aan de kook brengen. Kookvocht onafgedekt ca. 2 minuten laten koken. Kook vocht over mosselen schen- ken. Koriander erover strooi- en. Direct serveren. Voorbereiden: ca. 20 minuten Bereiden: ca. 25 minuten Prijsp.p.: ca.f 3,25 Bevat per eenpersoonsportie: WO calorieen vet 5 g - eiwit 31 g - koolhydraten 3 g KAI NERNG (kruidige kipschotel, hoofdgerecht, 4 personen) 8 Chinese koolbladeren, 1 kleine ui, 3 teentjes knoflook, 2 rode Spaanse pepers, 1/2 theelepel kurkuma (koenjit, AH), 1 eetlepel sojasaus (Chinese Emperor), mespuntje trassie oedang (Conimex), 1/2 citroen, 1 ei, 1 theelepel mai'zena, 1/2 theelepel zout, 1/2 blok santen (a 200 g, Go-Tan), 500 g kipfilet, 1 dunne prei, 5 takjes verse koriander, (1/2 eetlepel olie om in te vetten), keukenmachine, ondiepe ovenschaal inhoud ca. 11/2 liter, aluminiumfolie 1 Voorbereiden: Koolbladeren wassen en harde nerf wigvormig wegsnijden. In pan met ruim kokend water koolbla deren ca. 2 minuten koken. In vergiet laten uitlekken. Schaal invetten. Bodem en wanden van schaal bekleden met 5 koolbladeren. 2Ui pellen en in vieren snijden. Knoflook pel len. Pepers wassen, in lengte halveren, zaadjes en zaadlijs ten verwijderen en helften in stukken snijden. In keu kenmachine ui, knoflook, peper, kurkuma, sojasaus en trassie fijnmalen. Citroen onder koud stromend water goed schoonboenen. Citroenschil boven uimeng- sel raspen (rest van citroen wordt niet gebruikt). Ei maizena en zout door uimengsel

Allerhande | 1995 | | pagina 32