AHA Vraag en Antwoord X' e A Wat is kibbeling? Enige tijd ge- leden stond er in de AllerHande dat kibbeling een verzamelnaam is voor stulc- jes witvis. Volgens mij is dit niet juist en is kibbeling een verzamelnaam voor de wan- getjes van een lcabeljauw. Wat is het nu precies? Mevr. R. te H. Kibbeling werd vroeger inder- daad gemaakt van de overgeble- ven wangstukken van de kabel- jauw. Het was een zogenaamd bijprodukt. Kibbeling is nu zo populair geworden dat het geen bijprodukt meer is. Door de veel grotere vraag worden er tegen- woordig stukjes witvis gebruikt om kibbeling te maken. Wat is Quom? Af en toe wil ilc eens een dagje geen vlees eten. Ik moet zeggen dat AH een mime lceus heeft in vleesver- vangende produkten. In een van uw winkels zag ik pakjes Quom liggen. Wat is dit? Mevr. T. te IC Quorn is een plantaardig eiwitrijk produkt. Het is gemaakt van een in de natuur voorkomende plant Fusarium Graminaerum, die behoort tot de familie van de paddestoelen. De plant onder- gaat een gistingsproces dat ver- gelijkbaar is met het proces dat wordt toegepast om bijvoor- beeld bier of yoghurt te maken. Quorn is rijk aan eiwitten en voe- dingsvezels, bevat geen choles terol en is zowel vet- als calorie- arm. Quorn heeft een neutrale smaak en heeft de eigenschap de smaak van de ingredienten Waarom is de 'ten minste houdbaar tot'-datum op de AH Weekendbroodjes zo kort? Ik heb een palge AH Weekend- pistolets gekocht. Ik vroeg me af waarom de broodjes maar enkele dagen te gebruiken zijn. De verpakking is toch helemaal lucht- dicht afgesloten? Mevr. J. te L. De AH Weekendbroodjes zijn vers voorgebakken broodjes. Daarom is de houdbaarheidsperiode zo kort. De broodjes zijn minimaal voorbewerkt zodat u thuis een echt vers broodje van bakkerskwaliteit op tafel kunt zetten. De weekendbroodjes ver- kopen we alleen op donderdag, vrijdag en zater- dag omdat we dan voor het weekend de versheid kunnen garanderen. Mocht u te royaal hebben ingekocht dan kunt u de onafgebakken broodjes, mits de THT-datum niet is verstreken, invriezen en nog een week of drie bewaren. 0 0 e Hoeveel waarmee het samen wordt be- reid, over te nemen. Quorn kan worden gebruikt in alle gerech- ten waarin u normaal vis, gevo- gelte of vlees gebruikt. Doordat Quorn gebruiksklaar is, vraagt het geen lange bereidingstijd. U voegt het gewoon bij uw gerecht en laat het de laatste 4 a 5 minu- ten meekoken/bakken of gedu- £0" calorieen zitten a, er in de AH Keelpastilles drop? 11c gebruilc op dit moment regelmatig de keelpastilles van uw eigen merk. Kunt u mij zeggen wat de calorische waarde is? Mevr. N. te Z. Zowel de AH Keelpastilles drop als de AH Keelpastilles menthol bevatten 225 calorieen per 100 gram. Ze zitten verpakt in doos- jes van 100 gram. Wil het papier- karton-kring- looplogo zeggen dat de betreffende verpaltking ook van kringloop papier/kar- ton is gemaakt? Door middel van het papier- karton-kringlooplogo zie ik dat de verpakking van de AH Pannekoekmix bij het oud papier kan. Betekent dit ech- ter ook dat de verpakking van kringloop karton is gemaakt? Dhr.J. teZ. Nee, dit zijn twee verschillende zaken. Het kringlooplogo is een 'afdank'aanwijzing en betekent alleen dat het bij het oud papier kan. 100% kringlooppapier of -karton is niet geschikt voor ver- pakkingen van levensmiddelen, indien het produkt rechtstreeks in contact komt met de verpak king. De kwaliteit van het pro dukt moet voorop blijven staan. In het kader van het milieu heb ben we vorig jaar de verpakking van de AH Pannekoekmix aange- past. Het karton dat nu wordt gebruikt is iets minder zwaar en bestaat voor een deel uit gerecy- cled materiaal. Wat is dieetzout? Op een pakje Wajang bale en braad staat dat het ongezouten is. De ingredientendeclaratie geeft aan dat er 'dieetzout' is toegevoegd. Wat wordt hier- onder verstaan? Mevr. N. te H. Dieetzout is een vervanger van zout. Wajang bak en braad bevat per 100 gram produkt ongeveer 30 mg natrium. Bij toevoeging van gewoon zout zou het na- triumgehalte ongeveer 400 mg zijn. Als het produkt minder dan 40 mg natrium bevat en er geen natriumzout tijdens de berelding is toegevoegd mag het 'onge zouten' heten. rende 15 minuten als u de smaak van de andere ingredien ten door Quorn wil laten over- nemen. Quorn is verkrijgbaar in ongeveer 300 winkels. U vindt het produkt in de koelvitrine. Quorn kan eventueel worden ingevroren en dan drie maanden worden bewaard. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfc- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van privacy worden hierbij alleen de initialen van de vraagsteller afgedrukt. AllerHande 57

Allerhande | 1995 | | pagina 57