Stap voor Stap EEN LeKKER Koken De feestdagen zijn weer achter de rug en januari is de maand om het, wat eten betreft, even rustig aan te doen. Dat neemt niet weg, dat u toch een lekker etentje zonder al teveel calorieen lcunt bereiden. AllerHande legt aan de hand van 'stap voor stap' recepten uit hoe u met ingredienten van het seizoen lekker en toch licht lcunt dineren. Menu Licht Menu ekker eten be- tekent niet altijd een aanslag op de lijn. Dit uitgekiende driegangen- menu bijvoorbeeld levert niet meer dan 470 calorieen per persoon. Dit is niet meer dan een kwart van de hoe- veelheid calorieen die per dag nodig is. Voor vrouwen ligt de dagelijkse behoefte tussen de 1700 en 2600 calo rieen, voor mannen tussen de 2000 en 3800. Dit is af- hankelijk van lichamelijke activiteiten en leeftijd. In dit menu is zuinig omge- sprongen met vet. Zo wordt de dressing in het voorge- recht niet gemaakt op basis van olie, maar zorgt de gepu- Gemengde salade met avocadodressing Gestoomde scholrolletjes met wortel-kruidenvuJling Luchtige vanillekwark met rode grapefruit Wijnsuggestie: Witte wyti: AH Droe Steen Rode wijn: AH Bergerac reerde avocado toch voor een voile, romige smaalc en geeft het sinaasappelsap de dres sing een fris accent. Bij het hoofdgerecht is voor stomen als bereidingstechniek geko- zen, omdat hierbij geen vet gebruikt wordt. De hete stoom trekt door het gerecht, waardoor dit gaar wordt. De smaak van de ingredienten blijft heel puur. De saus die van het stoomvocht wordt gemaakt, krijgt een romig accent door er twee eetlepels slankroom door te roeren. Ook in het nagerecht wordt slankroom verwerlct. Slankroom bevat namelijk 10% minder vet dan slag- room. AllerHande 21

Allerhande | 1995 | | pagina 21