AHA Vraag Antwoord iSaP" *4 Wijnineen '/L gerecht: wat doe je met de rest? Een van de in- gredienten die vaak in een fees- telijk gerecht voorkomt is wijn. Soms heb je maar een deciliter wijn nodig en dan zit je met zo'n open fles waar nog aardig wat in zit. Zelf drink ik geen wijn, dus zo'n fles blijft ei- genlijk maar staan. Hoelang kan ik hem bewaren? Dhr. W. te R. Een geopende fles wijn kunt u eigenlijk het beste dezelfde dag nog gebruiken of hooguit de vol- gende dag. Een aangebroken fles wijn kan ook goed worden bewaard als de fles wordt afge- sloten met behulp van een zoge- naamde vacuvin. Deze zijn ver- krijgbaar in goed gesorteerde huishoudelijke artikelenzaken. Als u geen wijndrinker bent, maar wel graag met wijn kookt, dan is het misschien een goed idee om hiervoor de kleine fles- jes huiswijn te gebruiken. Deze hebben een inhoud van 0,25 liter. Wijn kan ook heel goed in afgepaste porties (bijvoorbeeid in een ijsblokjeshouder) worden ingevroren. Heeft u weer eens een kleine hoeveelheid nodig voor een gerecht, dan hoeft u geen nieuwe fles open te maken. Zelf mayonaise maken wordt afgeraden. Hoe zit dat dan met mayonaise dieje in de winkel koopt? Vroeger maakte ik altijd zelf mayonaise op basis van rauwe eierdooiers. Ik weet In welke olie worden de AH Oliebollen gebakken? In verband met mijn vegetarische leefwijze, wil ik graag weten in welke olie de kant-en-klare oliebol- len worden gebakken. Mevr. T. teV. De kant-en-klare oliebollen van het eigen merk worden ook dit jaar weer gebakken in soja-olie. Aangezien dit een plantaardige olie is, kunt u gerust de AH Oliebollen eten. dat het wordt afgeraden in verband met de salmonella- bacterie. Maar hoe zit dat dan met mayonaise dieje in de winkel koopt? Mevr. L. te A. Omdat het de consument wordt afgeraden rauwe eieren in ge- rechten te gebruiken in verband met de salmonellabacterie, is het inderdaad niet verstandig om zelf mayonaise te maken. 'Fabrieks'mayonaise is echter absoluut veilig, omdat dit pro- dukt wordt gepasteuriseerd. Tijdens het pasteuriseren wor den alle schadelijke micro-orga- nismen onschadelijk gemaakt. Bovendien is 'fabrieks'mayonaise langer houdbaar. Hoe zorg ik ervoor dat de slagroomtoefjes op de taart in vorm blijven? Ik heb gemerkt dat als je van tevoren een taart of een ander gerecht versiert met toefjes slagroom, dat de toef- jes een beetje uitlopen en hun mooie vorm verliezen. Wat kan ik doen om ze goed in vorm te houden? Dhr. V. te B. Om de toefjes mooi te houden raden we u aan slagroomverste- viger te gebruiken. We hebben in het assortment Baukje Slag- roomversteviger en Dr. Oetker Klopvast. Slagroomversteviger en Klopvast zijn zelf geur- en smaakloos, ze zorgen er alleen voor dat de slagroom niet terug- loopt. U kunt ook ingevroren slagroomtoefjes gebruiken. Als u de taart niet te lang voor het ser- veren gameert, blijven de toefjes mooi. Verkoopt u ook cafe'inevrije koffiebonen? Het is mis schien wat ouderwets maar ik maal nog altijd zelf de koffle. Omdat ik vrij veel koffie drink, wil ik overstappen op cafe'inevrije bonen. In de winkel zag ik alleen maar pakken gemalen cafe'inevrije koffie. Bestaan er geen cafe'inevrije koffiebonen? Mevr. K. te W Technisch zou het wel mogelijk zijn om cafe'inevrije koffiebonen te produceren. Cafe'inevrije kof fie maakt echter slechts 10% uit van de totale koffieverkoop. U begrijpt dat er dan maar een heel kleine groep is die cafe'ine vrije koffiebonen koopt. Omdat de 'ten minste houdbaar tot' code van koffiebonen maar en- kele weken is, is de combinatie cafe'inevrije koffiebonen geen haalbaar produkt. Het is namelijk niet mogelijk om betrekkelijk klei ne hoeveelheden te produceren. Welk soort ijs is geschikt voor mensen met een koemelk- allergie? Vroeger had u sorbetijs in het assortiment. Ik vind het jammer dat het niet meer verkrijgbaar is, want het was de enige ijssoort die ik mocht hebben. Waarom is sorbetijs bij AH niet meer verkrijgbaar? Dhr. H. te L. Vroeger hadden we van het eigen merk drie varianten sorbet ijs: cassis, framboos en tropi- sche vruchten. In het voorjaar van 1993 zijn we met het sorbet ijs gestopt in verband met de ge- ringe vraag van de klanten. Achteraf is gebleken dat slechts een kleine groep consumenten het produkt kende en het ook re- gelmatig gebruikte. Vanaf die tijd krijgen we bijna elke week het verzoek om weer sorbetijs te gaan verkopen, omdat het ijs ge schikt is voor mensen met een koemelk-allergie en voor mensen die aan het lijnen zijn. Het bevat namelijk veel minder calorieen dan roomijs. Sinds oktober ver kopen we Cassis sorbetijs in een halve literverpakking van het merk Hertog. De prijs is 3,99. Wilt u iets meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoor- den. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Interessante vragen over produkten worden in deze rubriek gepubliceerd. Om redenen van priva cy worden hierbij alleen de initialen van de vraag- steller afgedrukt. AllerHande 139

Allerhande | 1994 | | pagina 141